وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
امام سجاد علیه السلام تبیین گر عرفان ناب اسلامی است
۱۴۰۲/۰۵/۱۰ ۰۸:۳۲ 386
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج در گفت وگو با تقریب:

امام سجاد علیه السلام تبیین گر عرفان ناب اسلامی است

حجت‌الاسلام هادی محمدخواه با بیان اینکه امام سجاد (ع) تبیین گر عرفان ناب اسلامی است؛ عنوان کرد: امام سجاد(ع) را باید مظهر صبر و شکیبایی نیز دانست چرا که علیرغم آن همه مصیبت هیچ گاه شکوه و گلایه ای به خداوند در این خصوص عرضه نداشتند.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام هادی محمدخواه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج در گفت وگو با خبرگزاری تقریب،  ضمن تسلیت سالروز شهادت سید ساجدین امام سجاد علیه السلام  اظهار داشت: امام زین العابدین(ع) با رویکرد عرفانی و معنوی به نشر و تبلیغ اسلام ناب پرداختند و با بهره گیری از ظرفیت خوب دعا و مناجات و سلوک و سیره عملی خود چهره از عرفان اصیل اسلامی برداشته و خود مظهر عبادت و بندگی در پیشگاه خداوند متعال بودند.
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج  تصریح کرد: آثار ارزشمندی از جمله صحیفه سجادیه و رساله حقوق منسوب به آن حضرت تبیین کننده نوع تعامل با خداوند متعال و خود و دیگران و جهان طبیعت است که هر سالک سبیل الهی باید در زندگی خود این چهار رابطه را در زندگی فردی و اجتماعی خویش مورد توجه قرار دهد تا به کمال مطلوب که همان قرب الهی است دست پیدا کند.
 
وی خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) را باید مظهر صبر و شکیبایی نیز دانست چرا که علیرغم آن همه مصیبت هیچ گاه شکوه و گلایه ای به خداوند در این خصوص عرضه نداشتند.
 
حجت‌الاسلام هادی محمدخواه در پایان افزود: از الگوهای رفتاری آن حضرت خدمت به همنوعان است همانگونه که آن حضرت به صورت ناشناس کاروان حجاج را همراهی و به آن ها خدمت می کرد.

ارسال نظر