امام‌حسین(ع) برای اهل‌سنت نقطه وحدت شیعه و سنی است
۱۴۰۱/۰۶/۱۴ ۱۲:۳۹ 190
ماموستا مقدونی در گفت‌وگو با تقریب:

امام‌حسین(ع) برای اهل‌سنت نقطه وحدت شیعه و سنی است

ماموستا مجيد مقدونی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت می‌کند اظهار داشت: بنده آنچه را از احادیث گرفته و آن را تبلیغ می‌کنم، اطاعت از رسول الله(ص)، اصحاب و ائمه اطهار(ع) و به ویژه آل‌رسول(ص) است.

وی تصریح کرد: در وصف امام حسین(ع) همین بس که رسول الله(ص) فرمود «ان‌الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة» و بنابراین تصمیم ما بر این بود که به کشتی‌ نجات دست یابیم.

امام جماعت روستای هله‌گوش منطقه‌ صومای برادوست ارومیه تأکید کرد: امام حسین(ع) به تمام جهان اسلام تعلق دارد و مختص شیعیان نیست و فرزند رسول خدا(ص)، ام‌ابیها فاطمه زهرا(س) و فرزند شیرخدا علی(ع) است و بنابراین پیاده‌ روی اربعین خاص یک مذهب یا تمام مسلمانان نیست.

وی با اشاره به اینکه نباید امام حسین(ع) را کوچک کرده و عنوان کرد که ایشان شیعه یا سنی است گفت: در این راستا امام شافعی از امامان اهل سنت می گوید که اگر به خاطر حب اهل بیت رسول‌الله مرا رافضی خوانند پس من اولین کسی‌ هستم که رافضی هستم.

ماموستا مقدونی افزود: امام حسین(ع) و تمامی اهل بیت(ع) و اصحاب رسول‌الله(ص) نقطه وحدت شیعه و سنی و سایر مذاهب هستند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه استکبار جهانی از تمامی مناسک دینی مسلمانان هراس دارد اظهار داشت: برای مثال استکبار جهانی حتی از حجاب بانوان و مناسک حج هراس دارد و بنابراین مسلمانان چه شیعه و چه سنی باید به هوش باشند چون هدف استکبار از اینها بزرگتر است یعنی آنها اصل اسلام را هدف قرار داده و خواهان جدایی مسلمانان و تفرقه آنها هستند.

ارسال نظر