وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
شیعه وسنی با محور پیامبر اسلام اتحاد و همدلی قوی و با دوام خواهند داشت
۱۴۰۲/۱۱/۲۱ ۱۱:۴۱ 158
شیخ افراز در گفتگو با تقریب:

شیعه وسنی با محور پیامبر اسلام اتحاد و همدلی قوی و با دوام خواهند داشت

امام جمعه اهل سنت سیریک هرمزگان، بیان کرد: نبی مکرم اسلام(ص) محور وحدت امت اسلام در جهان می باشد، اکنون جامعه اسلامی از وحدت شیعه وسنی عبور کرده است و دیگر مسئله ای با این عنوان مطرح نیست زیرا به فرموده برخی از مراجع جامعه اسلامی یک ملت واحد هستند.


شیخ عبدالعزیز افراز امام جمعه اهل سنت سیریک هرمزگان در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب اظهار داشت: نبی مکرم اسلام(ص) محور وحدت امت اسلام در جهان می باشد، هنگامی که به مسائل به این شکل بنگریم که خداوند متعال نسبت به انسان ها مالکیت دارد و عقلا هیچ مالکی به ملک خود آسیبی نمی رساند، به این نتیجه خواهیم رسید که خداوند متعال ارحم الراحمین است.

شیخ افراز افزود: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: "أَلَا إِنَّ أَوْلِيَاءَ اللَّهِ  لَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ"؛ آگاه باشید که دوستان خدا هرگز هیچ ترسی از حوادث آینده عالم و هیچ حسرت و اندوهی از وقایع گذشته جهان در دل آنها نیست،  مصیبت ها و مشکلاتی که جوامع اسلامی را درگیر کرده است می تواند با چنگ زدن به ریسمان نبی مکرم اسلام فرصتی برای تقویت وحدت و اخوت فی مابین برادران اهل سنت و تشیع باشد.

این عالم اهل سنت تصریح کرد: نکته بسیار مهمی که باید بدانیم این است که اکنون جامعه اسلامی از وحدت شیعه وسنی عبور کرده است و دیگر مسئله ای با این عنوان مطرح نیست زیرا به فرموده برخی از مراجع جامعه اسلامی یک ملت واحد هستند.

وی عنوان کرد: در بسیاری از کشورهای اسلامی انقلاب ، بهار عربی و کودتا شکل گرفت اما هیچ کدام دارای دوام نبود زیرا رهبریت یک اصل بسیار مهم در محوریت تمام این اقدامات باید باشد؛ نبود رهبری بصیر در میان آنان سبب شد که هیچ کدام از این جریانات به نتیجه مطلوب نرسد.

وی در پایان تاکید کرد: انقلاب اسلامی با محوریت رهبری به ثمر نشست که فقدان رهبری می توانست به مانند انقلاب های دیگر مانند مصر به نتیجه دلخواه خود نرسد؛ رهبری سبب رشد و تعالی جامعه اسلامی خواهد شد و شیعه وسنی در کنار هم و دوشادوش هم با محوریت پیامبر اسلام اتحاد و همدلی قوی و با دوام خواهند داشت.

ارسال نظر