وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
هیچ کس نباید از نسبت قومی و مذهبی خود هراس داشته باشد
۱۴۰۱/۱۲/۲۰ ۱۳:۰۱ 688
عالم برجسته عراقی:

هیچ کس نباید از نسبت قومی و مذهبی خود هراس داشته باشد

عالم برجسته عراقی اظهار داشت: کشورهای شرقی به جای تکیه بر غرب، باید به دین و عقیده و داشته های خود بازگردند و در مواضع خود صادق و استوار باشند.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، شیخ جواد خالصی از علمای برجسته عراقی، در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی عراق، ضمن خوش آمد گویی  به حاضران در کنفرانس، گفت: امروز علما و فقهای جهان اسلام اینجا در کنار هم جمع شده اند و سخنان ارزشمندی را ارائه کردند، اما مهم این است که کنفرانس مذکور نتایج عملی در پی داشته باشد و به گفتمان  تمدنی منجر شود.

وی اظهار امیدواری کرد، کشورهای شرقی به جای تکیه بر غرب، باید به دین و عقیده و داشته های خود بازگردند و در مواضع خود صادق و استوار باشند.

خالصی به مقاومت مردم عراق، لبنان، فلسطین، ایران و ... علیه اشغالگری آمریکا و رژیم صهیونیستی اشاره کرد و آن را بسیار ارزشمند توصیف کرد.

وی با بیان اینکه، ما امروز در مرحله حساسی قرار داریم، ابراز امیدواری کرد، کنفرانس وحدت عراق، چیز جدیدی برای گفتن داشته باشد و در حد شعار باقی نماند و در مسیر صحیح حرکت کند و گامهای عملی برای تحکیم وحدت امت بردارد؛ تا هیچ کس از نسبت قومی و مذهبی خود هراسی نداشته باشد.

خالصی با تأکید بر ضرورت استمرار این کنفرانسها، ابراز امیدواری کرد، چنین کنفرانسهایی برای امت اسلام، ثمر بخش باشد.

وی به مقاومت امت اسلام از کشورهای مختلف در مقابل توطئه های دشمن اشاره کرد و گفت: بسیاری از اعضای محور مقاومت چه شیعه و چه اهل سنت در تلاش برای ایجاد وحدت به شهادت رسیده اند که نباید نتیجه این تلاشها را از بین ببریم.

ارسال نظر