وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
عالم اهل توگو : گفتگوهای تعاملی روش مناسبی برای دستیابی به وحدت
۱۴۰۲/۰۶/۲۸ ۰۹:۴۵ 169
وحدت و تقریب؛

عالم اهل توگو : گفتگوهای تعاملی روش مناسبی برای دستیابی به وحدت

جهان اسلام در حال حاضر با حضور جریان های تفرقه زا رو به رو است که منجر به تندروی، دشمنی و جنگ داخلی بین مسلمانان شده است. در چنین شرایطی، می توان با برپایی نشست ها و گفتگو های تعاملی، به عنوان یک راهبرد ضروری اقدام نمود.

تیبا احمد امام مسجد شهر لومه در کشور آفریقایی توگو، در گفتگو با خبرنگار تقریب الزامات وحدت و همگرایی مسلمانان را برشمرد و گفت: در دنیای امروز، هیچ چیز برای جهان اسلام از اتحاد مهم تر نیست. قرآن کریم، کتاب مقدس مسلمانان، دشمنان و روش های آنها را برای تفرقه افکنی بین مسلمانان شناسایی کرده است. این دشمنان شامل مشرکان و منافقان هستند که سعی دارند با زیر سوال بردن اعتقادات مسلمانان، طرح کردن مسائل اختلاف زا، جنگ روانی و ایجاد یأس و ناامیدی در مردم، آنها را از پیروی از دستورات خداوند منحرف کنند.

تیبا احمد با بیان اینکه قرآن همچنین روش هایی که دشمنان با آن قصد برهم زدن اتحاد مسلمانان را دارند را هم مورد توجه قرار داده است، افزود: تلاش برای متزلزل کردن اعتقادات مسلمانان، طرح موضوعات اختلافی برای از بین بردن همبستگی و ایجاد شکاف در میان صفوف مسلمانان و دامن زدن به جنگ روانی از جمله روش های دشمن علیه کشورها و ملت های مسلمان است. در حقیقت دشمنان به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی در مردم و روی برگرداندن از بزرگان دین و دستورات خداوند می باشند.

تیبا احمد با تأکید بر این که وحدت یکی از نیازهای ضروری کشورهای مسلمان است، گفت: جهان اسلام در حال حاضر با حضور جریان های تفرقه زا رو به رو است که منجر به تندروی، دشمنی و جنگ داخلی بین مسلمانان شده است. در چنین شرایطی، می توان  با برپایی نشست ها و گفتگو های تعاملی، به عنوان یک راهبرد ضروری برای رهایی جوامع مسلمان از آفت تفرقه چنگ زد.

وی افزود در حالی که در بیشتر اوقات می توان با اجرای گفتگوهای تعاملی میان بزرگان و علمای کشور ها و فرقه های مختلف از اختلاف جلوگیری کرد، اما بعضا شاهد هستیم که متاسفانه سیاست های دشمنان جریان دارد و در نهایت به بروز جنگ هایی در برخی مناطق از جمله در آفریقا منجر می شود.

ارسال نظر