وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
رعایت حدود الهی؛ مهم‌ترین عمل صالح / حجاب و عفاف یکی از حدود الهی است
۱۴۰۲/۰۳/۰۳ ۱۲:۳۰ 612
دبیرکل مجمع تقریب درهمایش «حجاب و عفاف فاطمی»:

رعایت حدود الهی؛ مهم‌ترین عمل صالح / حجاب و عفاف یکی از حدود الهی است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه لازمه ادامه حیات طیبه انسان پس‌ از مرگ رعایت حدود الهی است، گفت: حجاب و عفاف یکی از حدود الهی است که باید رعایت شود و زنان اگر می‌خواهند زندگی و ازادی پس از مرگ را تجربه کنند باید این حدود الهی را رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سومین همایش «حجاب و عفاف فاطمی» که به همت اداره‌ کل امور بانوان معاونت ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، امروز سوم خردادماه در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا(س) قم برگزار شد، بیان کرد: یکی از ویژگی‌های خداوند متعال خلق و موت است که انسان‌ها را خلق کرده و آنان را می‌میراند؛ حکمت خلق و موت آن است که فرصت ارتقا و رسیدن به حق و قرب الهی را برای انسان‌ها فراهم کند.

وی با بیان اینکه برخی از فیلسوفان براین باورهستند که اگر به جهان پیرامون خود بنگریم، خودمان را در حیات زمین بی‌مقدار می‌دانیم، افزود: انسان در این جغرافیای بی‌انتهای هستی احساس پوچی می‌کند و باید به‌دنبال معنای زندگی خویش باشد تا حیات و فعالیت او در این کره خاکی معنا و مفهوم پیدا کند.

دکتر شهریاری با بیان اینکه حیات حقیقی به خداوند متعال اختصاص دارد، اظهار کرد: در این دنیای کوچکی که ما زندگی می‌کنیم و زندگی اجاره‌ای که در دنیا داریم باید بنگریم که این زیستن تا چه اندازه ارزش زیستن دارد؟ زندگی سرشار از درد و فعالیت، آیا ارزش زیستن دارد؟ خداوند متعال در قرآن بارها تأکید کردند که زندگی ارزش زیستن دارد و انسان با ایمان و عمل صالح می‌تواند حیات طیبه و ارزشمند داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مرگ انسان مصادف با حیات جدید و تازه‌ای است که به آن حیات طیبه و حقیقی می‌گویند، افزود: مرگ بزرگ‌ترین معمای زندگی هر انسان است، زیرا هیچ‌کس نمی‌داند چه زمانی اتفاق می‌افتد و همچنین هیچ‌کس نمی‌داند که پس از مرگ چه حیاتی در انتظار اوست.

شهریاری با اشاره به اینکه انسان هرروز با فوت عزیزان و اطرافیانش می‌تواند مرگ را لمس کند اما از آن غافل است زیرا گمان می‌کند که مرگ به سراغ او نمی‌آید، تصریح کرد: اگر کسی می‌خواهد زندگی طیب و طاهر داشته باشد، زندگی او ادامه پیدا کند و با مرگ به قعر جهنم سقوط نکند باید ایمان و عمل صالح را داشته باشد.

وی بیان کرد: مهم‌ترین عمل صالح، رعایت حدود الهی است که خداوند بارها در قرآن کریم به آن تأکید کرده است، بنابراین باید در مسیری حرکت کنیم که اعمال و رفتار ما از حدود الهی خارج نشود یعنی انسان در طول زندگی‌اش اوامر الهی را اجرا و از منکرها دوری کند.

دکتر شهریاری افزود: اگر حیات انسان به خداوند متعال متصل نباشد همان اسارت بزرگی است که در آن گرفتار می‌شویم، بنابراین باید زندگی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنیم که به دامان الهی و ائمه معصومین(ع) اتصال پیدا کند، در چنین شرایطی زندگی و حیات طیبه انسان پس از مرگ هم ادامه دارد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه لازمه ادامه حیات طیبه انسان پس‌ از مرگ رعایت حدود الهی است، گفت: حجاب و عفاف یکی از حدود الهی است که باید رعایت شود و زنان اگر می‌خواهند زندگی و ازادی پس از مرگ را تجربه کنند باید این حدود الهی را رعایت کنند.

دکتر شهریاری یادآور شد: انسان زمانی که دستان خود را به ریسمان اهل بیت(ع) و پیامبر(ص) برساند، به تقوای الهی و منزلتی بالاتر از انسان‌های دیگر می‌رسد و این همان شرط حیات طیبه و حقیقی اوست.

یادآور می‌شود، شعرخوانی رشدیه عالیان فعال فرهنگی استان هرمزگان، سرودخوانی گروه نوجوانان «فطرس» و تجلیل از دختران شهید امیری و شهید علی‌اکبر عربی، از شهدای مدافع حرم، ثریا ذهابی، زینب فرخ، سیده حمیده حسینی، رشدیه عالیان، فرحناز کردزابلی، از بانوان فرهیخته اهل سنت از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

ارسال نظر