وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
رئیس جمهوری آلمان: اسلام و فرهنگ مسلمانان در آلمان ریشه دوانده است
۱۴۰۲/۰۶/۲۷ ۰۸:۵۳ 361

رئیس جمهوری آلمان: اسلام و فرهنگ مسلمانان در آلمان ریشه دوانده است

رئیس جمهوری آلمان با اشاره به جمعیت 5 میلیونی مسلمانان در این کشور، گفت: «دین اسلام، زندگی و فرهنگ مسلمانان در کشور ما ریشه دوانده است.»

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، «فرانک والتر اشتاین مایر»، رئیس جمهوری آلمان، اظهار داشت که علی‌رغم نژادپرستی فزاینده و اسلام‌هراسی ناشی از تبلیغات گروه‌ها و احزاب راست افراطی، اسلام متعلق به آلمان است.
 
اشتاین مایر در جشن پنجاهمین سالگرد تاسیس انجمن مراکز فرهنگی اسلامی (VIKZ) در کلن گفت: «دین اسلام، زندگی مسلمانان و فرهنگ مسلمانان در کشور ما ریشه دوانده است.»
 
وی افزود: «امروز اسلام و بیش از 5 میلیون مسلمان بخشی از کشور ما هستند.»
 
رئیس جمهوری آلمان خاطرنشان کرد که آزادی مذهب به معنای حمایت از حقوق همه دین‌داران است و گفت: «آلمان از نظر ایدئولوژیک یک کشور بی‌طرف است. اما آزادی مذهبی به این معنا نیست که کشور ما عاری از دین است. بلکه به معنای فضا دادن به ادیان و حفظ آزادی همه مومنان است.»
 
اظهارات اشتاین مایر در پی گزارشی بیان شد که در آن آمده بود نژادپرستی و اسلام‌هراسی به بخشی از زندگی روزمره در آلمان تبدیل شده است.
 
بر اساس گزارش وضعیت منتشر شده در ماه ژوئن توسط سازمان غیردولتی «اتحاد علیه اسلام‌هراسی و خصومت مسلمانان» مستقر در برلین، در مجموع 898 حادثه ضد مسلمانان در سال 2022 در آلمان ثبت شده است. این در حالی است که تعداد موارد گزارش نشده نیز زیاد است.
 
طبق این گزارش، نژادپرستی بخشی از زندگی روزمره مسلمانان در آلمان است و بسیاری از موارد ثبت شده مربوط به زنان است.
 
آلمان کشوری با بیش از 84 میلیون نفر جمعیت، پس از فرانسه دومین جمعیت مسلمان در غرب اروپا را دارد. طبق آمار رسمی، بیش از 5 میلیون مسلمان در این کشور زندگی می‌کنند.

ارسال نظر