وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
دیدار دکتر شهریاری با جمعی از طلاب کشورهای اسلامی مقیم سوریه
۱۴۰۱/۰۸/۱۸ ۱۰:۱۱ 898

دیدار دکتر شهریاری با جمعی از طلاب کشورهای اسلامی مقیم سوریه

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با جمعی از طلاب کشورهای اسلامی مقیم سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری در سفر به کشور سوریه با جمعی از طلاب کشورهای اسلامی مقیم این کشور دیدار کرد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این سفر که با هدف تقویت همکاری های وحدت آفرین میان علما و شخصیت های سوریه با جمهوری اسلامی انجام داده، با طلابی از کشورهای ترکیه، عراق، افغانستان، لبنان، تونس، الجزایر، پاکستان و هند مقیم سوریه دیدار و گفت وگو کرد.
دکتر شهریاری در این دیدار خواستار همکاری های علمی مراکز دینی کشورهای اسلامی شد و بیان داشت: در بسیاری مواقع سوء برداشت سبب ایجاد اختلاف می شود، به همین دلیل همکاری علمی برای گرفتار نشدن در این اختلافات لازم است.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه سخنان خود عدل را ضد ظلم دانست و با بیان این که ظلم گرفتن حق دیگری است، بیان داشت: عدل و ظلم از صفات رفتار انسانی است و قرآن توصیه کرده از ظلم پرهیز کنیم و عدالت را حتی نسبت به نزدیکان خود به کار بندیم.
وی ادامه داد: البته ظلم در معنای قرآنی توسعه یافته و ظلم به خویشتن را هم شامل شده و اموری چون شرک و کفر و تکذیب آیات الهی و تعدی به حدود الهی ظلم محسوب شده است.

ارسال نظر