وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
دیدار دبیرکل مجمع تقریب با مفتی اهل سنت عراق/اعلام آمادگی شیخ الصمیدعی برای برگزاری کنفرانس منطقه ای وحدت در عراق
۱۴۰۱/۱۰/۱۹ ۰۹:۳۵ 857

دیدار دبیرکل مجمع تقریب با مفتی اهل سنت عراق/اعلام آمادگی شیخ الصمیدعی برای برگزاری کنفرانس منطقه ای وحدت در عراق

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و هیأت همراه با شیخ مهدی الصمیدعی مفتی اهل سنت عراق، دیدار و گفت‌وکو کردند.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در ابتدای این دیدار افراد حاضر در جلسه اعم از ایرانی و عراقی به معرفی خود پرداختند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر شهریاری ضمن آرزوی سلامتی برای شیخ الصمیدعی اظهار داشت: امروز دشمنان پیوسته در پی تفرقه بین کشورها و علمای اسلامی هستند که باید با آن مقابله کرد و این نیاز به رفت و آمدها و گفت‌و گوها برای برقراری و ایجاد هر چه بیشتر وحدت دارد.

وی با بیان اینکه، در احکام اسلامی وحدت واژه پر تکراری است، تأکید کرد: از بین بردن اختلاف با حضور علمای بزرگ ممکن خواهد شد و اگر مسلمانان، به اسلام واقعی عمل کنند،همگی سود خواهند برد.

دبیرکل مجمع تقریب با تأکید بر اینکه،دشمنان مشترک ما در صدد تفرقه بین دولتها و مذاهب و فرق مختلف اسلامی هستند، برگزاری کنفرانسهای منطقه ای وحدت و از جمله در عراق و با حضور علمای شیعه و اهل سنت را یکی از راههای مؤثر برای مقابله با فتنه های دشمنان برشمرد. 

در ادامه شیخ مهدی الصمیدعی مفتی اهل سنت عراق، ضمن خوش‌آمدگویی به دکترشهریاری و هیئت همراه، از برگزاری کنفرانس منطقه ای وحدت در عراق استقبال و وعده داد، هماهنگی های لازم را در این خصوص با رایزنی فرهنگی ایران در عراق انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه ما ارتباطات خوبی با دار الافتاء لیبی و مغرب، مجمع علمی سوری، دارالافتائ های روسیه،لیبی، مغرب و .. داریم گفت: با توجه به این ارتباطات گسترده، می توانیم در این خصوص با شما همکاری خوبی داشته باشیم و از مفتی های مالزی، روسیه، ترکیه، کشمیر، هند، الازهر و ...برای حضور در این کنفرانس دعوت کنیم.

الصمیدعی با بیان اینکه از کنفرانس وحدت 26 ام به بعد ارتباط خوبی با ایرانی ها دارد؛ گفت:زمانی که در ایران بستری بودم، 25نفر از علمای این کشور به دیدنم آمدند و موجب خوشحالی من شدند.

مفتی اهل سنت عراق در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت وحدت بین مسلمانان، گفت: اختلاف مراجع ما در فرعیات و چیزهای کوچک است، در  اصول یکی هستیم و ما آماده مشارکت و همکاری با شما در زمینه اقدامات وحدت‌گرا هستیم.

ارسال نظر