وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
دکتر شهریاری: برای تحقق آرمان وحدت اسلامی نیازمند جهاد تبیین هستیم
۱۴۰۱/۰۲/۲۶ ۰۸:۰۶ 1096
در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران:

دکتر شهریاری: برای تحقق آرمان وحدت اسلامی نیازمند جهاد تبیین هستیم

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: ما برای تحقق آرمان وحدت اسلامی نیازمند جهاد تبیین هستیم و به این منظور باید با نقشه های دشمن که در صدد ایجاد تفرقه میان امت اسلامی هستند مقابله کنیم.  

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عصر یکشنبه 24 اردیبهشت طی بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در گفتگو با خبرنگار تقریب گفت: بدون تردید امروز وحدت امت اسلامی از آرمان هایی است که قرآن کریم بر آن تأکید کرده و پیامبر اکرم (ص) در مواقع مختلف به عنوان یکی از آرمان های اسلامی آن را معرفی کرده است.
 
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران طلایه دار این آرمان است و در صدد است که با تقریب مذاهب اسلامی و ایجاد همدلی و هم افزایی بین فرق و مذاهب مختلف این آرمان وحدت را به منصه ظهور برساند.
 
دکتر شهریاری در ادامه خاطرنشان کرد: طبیعتاً ما برای این کار نیازمند جهاد تبیین هستیم و برای جهاد تبیین باید با نقشه های دشمن که در صدد ایجاد تفرقه میان امت اسلامی، ترور، تکفیر و تعرض به حرمت های مذاهب هستند و توهین را شیوه خود در رسانه ها و فضای مجازی قرار داده اند -که به فتوای حضرت آیت الله خامنه ای کاری حرام است - مقابله کنیم.
 
دبیرکل مجمع تقریب تأکید کرد: ما به دنبال این هستیم که با حضور در مجامعی مانند نمایشگاه کتاب، این جهاد تبیین را به بهترین وجه به انجام برسانیم. به همین جهت هم در حوزه بین الملل و هم در حوزه عمومی نمایشگاه کتاب بالغ بر 200 جلد از آثار پیرامون وحدت و تقریب مذاهب اسلامی و آثار مربوط به حوزه های علوم اسلامی را در این نمایشگاه عرضه کرده ایم تا ان شاءالله بتوانیم در راستای اهداف مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که بر دوش ما گذاشته شده است گام برداریم.

ارسال نظر