وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
اندیشمند و محقق سنگالی: صلح به معنای همزیستی مسالمت ‌آمیز اجتماعی و برابری است
۱۴۰۲/۰۶/۲۸ ۰۹:۴۶ 98
وحدت و تقریب؛

اندیشمند و محقق سنگالی: صلح به معنای همزیستی مسالمت ‌آمیز اجتماعی و برابری است

امروز کشورهای اسلامی با یک هجمه تمام عیار از سوی طرف‌های بیگانه مواجه هستند و هدف از این حمله، نشان دهنده یک تصویر غیر واقعی از اسلام به وسیله سوءتبلیغات دشمنان است.

مکنتار گویه ای اندیشمند و محقق سنگالی در گفتگو با تقریب، وحدت اسلامی را همچون دژی مستحکم می داند و می گوید: راه مقابله با دشمنان تنها در ایجاد وحدت خلاصه می شود. اتحاد اسلامی مانند سدی در برابر تمامی توطئه‌های دشمنان قرار می گیرد و حملات و نقشه های آنها را بی اثر می کند.

او با بیان اینکه صلح در اسلام در نقطه مقابل خشونت و جنگ قرار دارد، ادامه داد: صلح به معنای همزیستی مسالمت ‌آمیز اجتماعی و ایجاد برابری اقتصادی و عدالت سیاسی است. وجود چنین وحدتی به برقراری ثبات داخلی و حاکم شدن آرامش در روابط خارجی منجر می‌گردد.

مکنتار گویه ای در ادامه اظهار داشت: جنگ نتیجه ای جز خرابی و ویرانی ندارد و در طول تاریخ، خسارت‌های فراوانی را به بشریت وارد آورده است. بسیاری از افراد در جریان جنگ‌ها یا جان خود را از دست داده‌اند و یا آواره گشته‌اند. بنابراین ملت‌های مستضعفی که همواره هدف تهاجم و تجاوز قرار گرفتند، امروز برای مقابله با تجاوزکاران راهی جز نزدیک شدن به یکدیگر و اتکاء به مقاومت ندارند.

او همچنین گفت: اسلام دینی است که تلاش می‌کند که افراد را نه با اجبار که با اقناع، به سوی خود دعوت کند. تاریخ نشان می دهد فتوحات اسلامی در جریان جنگ‌های دینی برای از بین بردن ادیان دیگر، محقق نشده‌اند. این در حالی است که امروز کشورهای اسلامی با یک هجمه تمام عیار از سوی طرف‌های بیگانه مواجه هستند و هدف از این حمله، نشان دهنده یک تصویر غیر واقعی از اسلام به وسیله سوءتبلیغات دشمنان است.
بنابراین به گفته مکنتار گویه ای همه باید وحدت و اتحاد اسلامی را در رأس اولویت‌های خود قرار دهند و از این طریق خطرات را دفع کرده و چالش‌ها را مرتفع سازند. این چنین است که مسلمانان باید وحدت را یک ضرورت ثابت بدانند که اسلام همواره بر روی آن تأکید داشته‌ است.
 

ارسال نظر