وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
اسلام افراطی توسط عربستان سعودی و آمریکا ترویج می شود
۱۴۰۱/۰۹/۱۹ ۰۸:۲۳ 791
دکتر شهریاری تأکید کرد:

اسلام افراطی توسط عربستان سعودی و آمریکا ترویج می شود

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تأکید بر اینکه اسلام افراطی توسط عربستان سعودی و آمریکا ترویج می شود، گفت: ما اسلام صلح خواه و واقعی را ترویج می کنیم.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، محمد شین نماینده مسلمان مجلس دومای روسیه با حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دکتر شهریاری با بیان اینکه جامعه اسلامی در روسیه در حال رشد است، گفت: مسلمانان در روسیه جمعیت زیادی دارند و پیش بینی ها نشانگر این است که در ۳۰ تا ۵۰ سال آینده اسلام دین اول دنیا خواهد شد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تأکید بر اینکه جامعه مسلمانان در روسیه یک فرصت‌اند و تهدید نیستند، افزود: در این راستا مسلمانان باید فعال تر عمل کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه اسلام افراطی توسط عربستان سعودی و آمریکا ترویج می شود، گفت: ما اسلام صلح خواه و واقعی را ترویج می کنیم.

دکتر شهریاری اظهار داشت: ما بر این نکته واقف هستیم که مسلمانان روسیه مراقبند اسلام رادیکال وارد روسیه نشود ولی باید توجه کنیم که استکبار توانست آن را وارد سوریه کند.

وی با تاکید بر اینکه ایران محملی برای اسلام اصیل است، تصریح کرد: همزیستی مسالمت آمیز به عنوان ارزش باید حفظ بشود  با توجه به اینکه آمریکا بدنبال مقابله است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه با پژوهش باید راهبرد و راهکار مقابله با افراط گرایی که غرب مروج آنست را استخراج کنیم، گفت: این امر سبب خنثی سازی برنامه های غرب برای مقابله با دنیای اسلام می شود.

ارسال نظر