وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
آیت الله تسخیری در جهان اسلام وجاهت بسیاری داشتند
۱۴۰۲/۰۲/۲۰ ۱۲:۰۷ 532
دکتر گلشنی:

آیت الله تسخیری در جهان اسلام وجاهت بسیاری داشتند

استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه شریف اظهار داشت: آیت الله تسخیری همت زیاد و تواضع فوق العاده‌ای داشتند و کارهایی که در زمینه تقریب مذاهب انجام دادند کم نظیر بود.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، دکتر مهدی گلشنی استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه شریف، در چهارمین نشست علمی طلایه داران صلح و وحدت اسلامی که با موضوع زندگی، آراء و اندیشه های‌ مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد علی تسخیری و بامشارکت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و سازمان تبلیغات اسلامی در پژوهشگاه علوم انسانی برگزار شد،ضمن قرائت مجدد پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی در گذشت آیت الله تسخیری اظهار داشت: این پیام بسیار جامع و کامل بود و همه ویژگی های شخصیتی که ایشان داشتند در این پیام درج شده بود.

وی افزود: در اواخر عمر آیت‌الله تسخیری که در بستر بیماری بودند از هیچ یک از کارهای خود کوتاهی نمی‌کردند و هیچ یک از مسافرتهای خارجی برای تبلیغ جهان اسلام را از دست نمی‌دادند.

دکتر گلشنی تصریح کرد: آیت الله تسخیری در جهان اسلام وجاهت بسیاری داشتند، ایشان در همه کشورهایی که سفر می‌کردند مرکز توجه بودند.

وی با بیان اینکه آیت الله تسخیری نزدیک نیم قرن در زمینه وحدت جهان اسلام فعالیت کردند، اظهار داشت: به همین دلیل ایشان را  طلایه دار تقریب نامیدند، او نه تنها در جامعه اسلامی بلکه در جامعه مسیحیت هم محبوبیت فراوانی داشت.
 
دکتر گلشنی ادامه داد: هرجا که آیت الله تسخیری  حضور داشتند به ایشان توجه فراوانی می‌شد و در واقع در‌ مرکز توجه قرار داشتند، بنده تا به این لحظه انسانی با این عالمیت و کسی که توجه به مقتضیات زمان را داشته باشد خیلی کم دیده ام.

استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه شریف خاطر نشان کرد: آیت الله تسخیری همت زیاد و تواضع فوق العاده‌ای داشتند و کارهایی که در زمینه تقریب مذاهب انجام دادند کم نظیر بود. 

وی با بیان اینکه امروز غرب به دنبال این است که جهان اسلام  از هم پاشیده شود، اظهار داشت:امروز‌ دشمنان جهان اسلام از هیچ تلاشی برای تفرقه فرو گذار نمی‌کنند بنابراین مسلمانان باید وحدت خود را حفظ کرده چرا که عامل موفقیت و مقابله با دسیسه دشمنان وحدت و تقریب مذاهب اسلامی است.

دکتر گلشنی در پایان گفت:  الگوی آیت الله تسخیری برای امروز که دشمنان اسلام به دنبال تجزیه امت هستند، الگوی بسیار ارزشمندی است. 
 

ارسال نظر