ید واحده عمل کردن در مقابل دشمنان عامل پیروزی مسلمانان است
۱۴۰۱/۰۸/۰۹ ۱۱:۵۰ 54
امام جمعه آق قلا:

ید واحده عمل کردن در مقابل دشمنان عامل پیروزی مسلمانان است

به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، آخوند «عبدالحی میرزاعلی» در اختتامیه جشنواره دو سالانه قصه گویی نهال امید گلستان که در کانون طه گرگان برگزار شد با تسلیت جنایت وحشتناک گروه داعش در شاهچراغ (ع) به ملت بزرگ ایران و مردم شریف شهر شیراز، اظهار کرد: ضروری است همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی در همه زمینه ها و اوقات در برابر زیاده خواهی دشمنان اسلام و نظام به صورت ید واحده عمل کنیم.

به گفته وی؛ در این حادثه ناگوار یک سری افراد کوردل و وابسته به استکبار جهانی مردم ایران اسلامی و مسلمانان جهان را داغدار کردند که به سزای این عمل پلید خود خواهند رسید.

مدیر حوزه علمیه اسلامیه میرزاعلی یلقی شهرستان آق قلا با بیان اینکه دشمنان قسم خورده به طرق مختلف در صدد رخنه و شکاف و ضربه زدن به پیکر انقلاب و نظام اسلامی هستند، تصریح کرد: خداوند در سوره تکویر/9 فرموده است: «بِأَيِّ ذَنۢبٖ قُتِلَتۡ» (به کدامین گناه افراد بی گناه کشته شده اند) شهدای مظلوم حرم مطهر شاهچراغ (ع) شیراز چه گناهی کرده اند که اینگونه به شهادت رسیدند.

وی، افزود: رسول گرامی اسلام (ص) نیز فرموده اند: «وَ قَالَ اَلنَّبِيُّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ : كُلُّ اَلْمُسْلِمِ عَلَى اَلْمُسْلِمِ حَرَامٌ دَمُهُ وَ مَالُهُ وَ عِرْضُهُ» (هر مسلمانى خون، مال و آبرويش بر مسلمانان، حرام است).

به گفته وی؛ اعمال و گفتار این عده جنایتکار از خدا بی خبر که خودشان را مسلمان می دانند با آیات قرآن کریم و حدیث رسول اکرم (ص) منافات دارد به جرات می توان گفت این عده بویی از اسلام و انسانیت نبرده اند.

آخوند میرزاعلی در پایان با تأکید بر یکدل و یکرنگ بودن همه اقوام و مذاهب مختلف اسلامی، ابراز کرد: در این صورت با هدایت داهیانه مقام معظم رهبری و پشتیبانی مردم نقشه های پلید دشمنان اسلام را نقش برآب خواهیم کرد.

ارسال نظر