وحدت امت اسلامی یک امر عقلایی ، شرعی و دینی است
۱۴۰۱/۰۸/۲۴ ۱۵:۲۵ 347
میرعمادی در گفتگو با تقریب:

وحدت امت اسلامی یک امر عقلایی ، شرعی و دینی است

آیت الله سیداحمد میرعمادی نماینده سابق ولی فقیه در استان لرستان در گفتگو با خبرنگار تقریب توجه به ظرفیت های وحدت آفرین را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: از ظرفیت های بسیار مهم فعال در عرصه وحدت و تقریب می توان به مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اشاره نمود؛ سازمان های تقریبی می توانند نقش بسیار اساسی در این امر مهم ایفاء کند و یک ظرفیتی است که می تواند باعث تقویت وحدت و تقریب بین مسلمانان شود.

وی افزود: مجمع تقریب مذاهب در بین علمای اهل سنت جایگاه ویژه ای دارد؛ در میان علمای تشیع نیز افرادی در تلاش هستند که در راس آنها مقام معظم رهبری و علمای بسیاری وجود دارند که به دنبال تحقق این هدف هستند.

وی عنوان کرد: وحدت امت اسلامی یک امر عقلایی ، شرعی و دینی است و تلاش در این راستا یک وظیفه عقلایی و شرعی است، باید دید راهکار های تحقق این مسئله چگونه است و با توجه به ظرفیت های متعددی که مسلمانان در خود دارند چه کمک شایانی می توانند در وحدت و تقریب بین مذاهب داشته باشند.

وی تصریح کرد: ظرفیت های دیگری نیز در میان کشوهای اسلامی وجود دارد مانند سازمان های محدود منطقه ای و  جهان اسلام که در رسیدن به وحدت و تقریب بین مذاهب کمک می کنند و مهمترین نکته ای که در این راستا ضرورت دارد عزم جدی مسئولان نهادهای اسلامی جهان اسلام است، یعنی اگر نهادهای کشورهای اسلامی عزم جدی داشته باشند و نشست های متعددی برگزار کنند قطعا ما می توانیم در تقریب و وحدت اسلامی به نتایج مهمی دست پیدا کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: دشمنان اسلام و اهل بیت علیهم السلام در اهداف خود یکپارچه هستند که می طلبد امت اسلام نیز وحدت داشته و یکپارچگی خود را در جهت پیشبرد اهداف اسلام حفظ نمایند.

ارسال نظر