همفکری در کشورهای اسلامی برای جلوگیری از نفوذ افکار غربی ضروری است/ سیره رسول گرامی اسلام(ص)؛ منشأ وحدت اسلامی
۱۴۰۱/۰۸/۲۹ ۱۲:۱۲ 35
آخوند گوگلان در گفتگو با تقریب:

همفکری در کشورهای اسلامی برای جلوگیری از نفوذ افکار غربی ضروری است/ سیره رسول گرامی اسلام(ص)؛ منشأ وحدت اسلامی

آخوند عصام الدین گوگلان مدیر مدرسه علمیه اهل سنت چنارلی استان گلستان در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب همفکری و گسترش دامنه اسلام در کشورهای اسلامی را برای جلوگیری از نفوذ افکار غربی ضروری دانست و اظهار داشت: امت اسلام می تواند با افزایش عزت کشورهای اسلامی الگویی برای غرب باشد و از مهاجرت جوانان امت اسلام به بلاد کفر و غرب زده جلوگیری نماید.

وی افزود: اکنون جوانان کشورهای اسلامی در دامن اروپا و غرب و در سیطره آنها در آمده اند که نیاز به ورود جدی علمای صاحب نفوذ جهان اسلام در این مسئله است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در عصری حضور داریم که برخی از کشورهای غربی مانند فرانسه اهداف اسلام هراسی و اسلام ستیزی را در پیش گرفته اند.

مدیر مدرسه علمیه اهل سنت چنارلی استان گلستان عنوان کرد: باید با توجه به سیره رسول گرامی اسلام(ص) که منشأ وحدت بود و تمام قبایل عرب را دستور به وحدت و یکپارچگی دادند و تمام اصحاب و یاران خود را به وحدت توصیه کردند؛ تلاش مضاعفی را پیش گرفت.

وی در پایان تاکید کرد:  رسول خدا(ص) می‌دانستند که اگر میان مسلمانان وحدت باشد همیشه پیروز و سربلند خواهند بود و در مقابل اگر تفرقه و نزاع رواج پیدا کند، قطعا همیشه شکست می‌خورند.

ارسال نظر