نیاز امروز جوامع اسلامی هدایت حکیمانه امت اسلامی به سوی وحدت است
۱۴۰۱/۰۸/۳۰ ۰۹:۳۹ 89
مولوی سلامی در گفتگو با تقریب:

نیاز امروز جوامع اسلامی هدایت حکیمانه امت اسلامی به سوی وحدت است

مولوی نذیر احمد سلامی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با تاکید بر توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری نسبت به هدایت جامعه به سوی وحدت وتقریب، اظهار داشت: متفکرین و اندیشمندان جهان اسلام باید با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری امت اسلامی را به سوی وحدت و تقریب هدایت کنند؛ باید جامعه اسلامی را از تفرقه وتشتت دور گردانند و با استفاده از تریبون هایی که در اختیار دارند دغدغه علما و مقام معظم رهبری را جامعه عمل بپوشانند.

وی عنوان کرد: وحدت و تقریب از مسائل عقلی و مورد تاکید قرآن کریم و پیامبر اسلام(ص) می باشد که در برخی موارد با تاثیر از احساسات مورد غفلت جوامع اسلامی قرار می گیرد.

مولوی سلامی تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه که اکنون با تاثیر از تحریم های ظالمانه استکبار بر کشورمان حاکم شده است، نیازمند اتحاد همه جانبه از تمام اقشار امت اسلامی است.

وی در پایان تاکید کرد: علما و اندیشمندان اهل فکر باید مسلمانان را با استفاده از ظرفیت وحدت به سوی اقتصاد پویا سوق دهند تا تولیدات کالاهای مورد نیاز مردم تامین گردد و کارخانجات و صنایع داخلی به رشد و شکوفایی دست پیدا کنند. 

ارسال نظر