رونمایی از نرم افزار کتابخانه و درختواره جامع اصول در قم
۱۴۰۲/۰۸/۱۳ ۰۷:۵۳ 132
با حضور دبیرکل مجمع جهانی تقریب:

رونمایی از نرم افزار کتابخانه و درختواره جامع اصول در قم

طی مراسمی با حضور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام از نرم افزار کتابخانه و درختواره جامع اصول در قم رونمایی شد.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیین رونمایی از نرم افزار کتابخانه و درختواره جامع اصول با حضور آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس مجلس تشخیص مصلحت نظام ظهر چهارشنبه در مرکز تحقیقات کامپیوتری اسلامی نور قم برگزار شد.

در نرم افزار کتابخانه و درختواره جامع اصول ۸۸۸ عنوان در ۱۷۵۴ جلد کتاب گردآوری شده که برای اولین بار منابع اصولی از اهل‌سنت نیز به آن گنجانده شده است که کمک قابل توجهی به پژوهش‌های اصول فقه می‌کند.

همچنین این نرم افزار امکان جستجوی پیشرفته در کتاب‌ها و مشابه‌یابی متن مورد نظر در دیگر کتب فقهی را در اختیار محققان قرار می دهد.

در نرم افزار کتابخانه و درختواره جامع اصول ضمن ارائه کتابخانه اصول فقه، درختواره‌ای از موضوعات علم اصول نیز طراحی و ارائه شد. در این درختواره سعی شده تمامی موضوعات این علم به صورت دسته‌بندی شده ارائه و به متن ۱۵ کتاب مرجع متصل گردد.

کاربران در بخش درختواره امکان مشاهده مطالب کتاب را بر اساس موضوعات علم اصول فقه خواهند داشت.

همچنین سایر مطالب کتب که در درختواره جایگاهی نداشتند و خارج از علم اصول محسوب می‌شدند نیز در بخشی مجزا با عنوان (نمایه مکمل) آورده شدند لذا مخاطبان هیچ مطلبی از کتاب را از دست نخواهند داد.

ارسال نظر