دشمنان به دنبال آسیب رساندن به امت واحده هستند
۱۴۰۲/۰۷/۱۸ ۱۱:۲۸ 145
عضو عالی سازمان دیانت ترکیه در گفت‌وگو با تقریب:

دشمنان به دنبال آسیب رساندن به امت واحده هستند

عضو عالی سازمان دیانت ترکیه تاکید کرد که دشمنان به دنبال آسیب رساندن به وحدت امت واحده هستند.


«خالص آیدمر»، عضو عالی سازمان دیانت ترکیه، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، در حاشیه سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی اظهار داشت که اندیشمندان اسلامی در این کنفرانس به ارزش‌های مشترک میان مسلمانان می‌پردازند.
 
وی افزود: «این عقیده و اعتقاد ماست که یک خدا را می‌پرستیم. ما یک امت هستیم. البته در هر قسمت از این امت اختلافاتی در جزئیات وجود دارد؛ اما به جای اینکه بر سر این اختلافات جزئی مشکل داشته باشیم، بهتر است با یکدیگر متحد شویم.»
 
آیدمر با اشاره به حمله تروریستی اخیر در مقابل وزارت کشور ترکیه، تاکید کرد که جنایات علیه کشورهای اسلامی و مسلمانان همچنان ادامه دارد و گفت: «آنها (جنایتکاران) قطعا دشمن ما و اسلام هستند و برای آنها ترک، عرب و عجم فرقی ندارد. آنها معتقدند که مسلمانان با هم یکی هستند.»
 
وی خاطرنشان کرد که در دیدگاه دشمنان، مسلمانان یک امت واحد هستند و به همین دلیل آنها آرامش و آسایش امت واحد را نمی‌خواهند.
 
عضو عالی سازمان دیانت ترکیه در پایان خاطرنشان کرد که محکوم کردن اقدامات ترورریستی و اسلام‌ستیزانه به تنهایی کافی نیست و گفت: «این گردهمایی، محکوم کردن نیست، بلکه یک اقدام عملی در مقابل این جنایات است. باید گردهمایی‌هایی این چنینی بیشتر انجام شود تا پاسخ محکمی علیه این جنایات باشد.»

سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی از 6 تا 11 مهرماه توسط مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با حضور جمعی از رهبران و مقامات کشورهای اسلامی برگزار شد.

ارسال نظر