حوزه‌های علمیه اهل سنت و اهل تشیع زیر ذره‌بین جریان‌های سکولار هستند
۱۴۰۱/۰۶/۰۹ ۰۹:۳۰ 73
حجت الاسلام میرعباس سالمیان در گفتگو با تقریب:

حوزه‌های علمیه اهل سنت و اهل تشیع زیر ذره‌بین جریان‌های سکولار هستند

حجت الاسلام میرعباس سالمیان در گفت وگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، اظهار داشت: همواره تلاش حوزه ها و مدارس علمیه این بوده است که طلاب را در دو مسیر علم و تهذیب تربیت و آموزش دهند.
 
وی گفت: همراهی تهذیب و آموزش برای تمامی طلاب امروز امری ضروری است، طلاب باید در کنار آنچه که در حوزه های علمیه می آموزند در مباحث تهذیبی و اخلاقی نیز حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشند.
 
معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی کرمانشاه گفت: طلاب و روحانیون و حوزه های علمیه اهل سنت و اهل تشیع به شدت زیر ذره‌بین جریان های دین ستیز و سکولار هستند، بنابراین در این میان هرگونه کم کاری و یا بی تجربگی طلاب می تواند دستاویزی برای این جریانات باشد.
 
حجت الاسلام سالمیان با اشاره به اینکه دشمن به دنبال منزوی کردن حوزه های علمیه است، اظهار کرد: حوزه پویا و تأثیرگذار موتور محرکه جامعه اسلامی است، بنابراین جریان هایی که با دین سر ستیز دارند همواره تلاش می کنند که دید افکار عمومی نسبت به حوزه های علمیه منفی باشد، بنابراین در این میان حوزویان وظیفه دارند که این توطئه نرم و فرهنگی دشمن را خنثی کنند.
 
این استاد حوزه گفت: در این سال ها به عینه شاهد یک جنگ رسانه ای مدیریت شده علیه حوزه های علمیه هستیم، این جنگ به صورت بسیار هدفمندی از سوی دشمن مدیریت می شود و مدیران آن نیز دستگاه ها و سرویس های جاسوسی بیگانه و برخی از کشورهای منطقه هستند.
 
معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی کرمانشاه عنوان داشت: یکی دیگر از برنامه های دشمنان علیه حوزه های علمیه منفعل نگه داشتن عملکرد این مراکز است، دشمن می خواهد که حوزه ها تنها به صورت سیستماتیک طلبه تحویل جامعه دهند، طلبه ای که نه علم داشته باشد نه تهذیب و تقوا، بنابراین همه در مقابل این همه توطئه ننگین دشمن مسئولیم که فعالانه قرار بگیریم.
 
حجت الاسلام سالیمان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: حوزه باید طلبه انقلابی تحول جامعه دهد، طلبه انقلابی دغدغه دین و کشور در سر دارد، لذا طلبه انقلابی خود یک عنصر بزرگ برای خنثی کردن هر توطئه ای از سوی دشمن محسوب می شود.

ارسال نظر