توسعه منطق عدالت در جهان، زمینه ساز ظهور است/ رژیم صهیونیستی خطر اصلی برای جهان اسلام است
۱۴۰۱/۰۸/۰۹ ۱۱:۴۸ 56
سید علی فضل الله در گفت و گو با تقریب:

توسعه منطق عدالت در جهان، زمینه ساز ظهور است/ رژیم صهیونیستی خطر اصلی برای جهان اسلام است

حجت الاسلام و المسلمین سید علی فضل الله، امام جمعه بیروت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب در ارتباط با ائتلاف نیروهای مقاومت اعم از گروه‌های فلسطینی، سوریه، یمن، گروه‌های عراقی و دیگر گروه‌های مقاومت در منطقه تصریح کرد: این ائتلاف به وجود آمده و من معتقدم که در طول زمان قوی‌تر هم خواهد شد و امید زیادی در این باره وجود دارد.

وی افزود: هر ائتلافی با چالش‌هایی رو به روست به خصوص اگر به موضوع فلسطین مربوط شود. اما من معتقدم این رابطه عمیق بوده و ظاهری و براساس منافع زودگذر نیست بلکه برپایه اعتماد ایجاد شده است.

امام جمعه بیروت در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان ائتلاف نیروهای مقاومت و تحولات اخیر در منطقه را یکی از علائم نزدیک شدن به ایام ظهور حضرت مهدی(عج) بدانیم، تصریح کرد: هر آنچه که موجب گسترش منطق عدالت در زمین شود، زمینه را برای ظهور آماده می‌کند. 

وی ادامه داد: ما موظف هستیم که زمینه را برای ظهور حضرت حجت(عج) آماده کنیم و این با ایجاد پایگاه‌هایی برای ایشان و توسعه آنها مقدور می‌شود و ان شاء الله که صحنه مقاومت، یکی از این پایگاه‌ها باشد. زیرا امام (ع) به مردمی نیازدارند که پشتیان او باشند و هرگز او را رها نکنند و این حتما حاصل خواهد شد.

فضل الله در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله عادی سازی روابط برخی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن خداوند و مسلمانان و به بهانه مقابله با ایران اشاره کرد و در پاسخ به این سوال که چگونه ممکن است یک کشور اسلامی برای مقابله با کشور اسلامی دیگر با دشمنان دین، هم‌پیمان شود، گفت: این سخن در میان مردم رواج یافته اما ما ایران را می‌شناسیم. ایران به رهبری  امام  خامنه‌ای دست یاری خود را به سوی کشورهای اسلامی دراز کرد.

وی ادامه داد: آقای رئیسی نیز در سخنان خود بیان کرد که یکی از اولویت‌های ما این است که دست یاری خود را به سوی کشورهای اسلامی دراز کنیم . ایران خطری برای این کشورها به شمار نمی‌رود و خطر ایران برای این کشورها تنها یک بهانه است. 

این عالم لبنانی اظهار داشت: ما دائما به آنها هشدار می‌دهیم که اسرائیل، خطر اصلی است. این رژیم نه باقی می‌ماند و نه به کسی وفا می‌کند. باید به این نکته توجه داشت که رژیم صهیونیستی در اصل ایجاد شده است تا حاکمیت منطقه را برعهده بگیرد و به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد که برای همیشه در کنار او قرار بگیرد.

وی در ارتباط با نقش علما در بیداری امت اسلامی گفت: علما باید در درجه نخست امت اسلامی را نسبت به خطر رژیم صهیونیستی آگاه کنند. چنانکه در قرآن کریم آمده است: «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا مسلما يهوديان و كسانى را كه شرك ورزيده‏ اند دشمن‏‌ترين مردم نسبت به مؤمنان خواهى يافت». و نباید فراموش کنند که اسرائیل یک سرزمین اسلامی را اشغال کرده است و در هیچ شرایطی و به هیچ بهانه‌ای پذیرفتن این رژیم جایز نیست.

وی گفت: ما با یهودیان مشکلی نداریم بلکه مشکل ما با کسانی است که سرزمین فلسطین را اشغال کرده‌اند و بر اشغال خود اصرار داشته و دائما آن را توسعه می‌دهند. ما نمی‌توانیم این را بپذیریم همانگونه که نمی‌توانیم قبول کنیم که فردی خانه‌ای را اشغال کند و تلاش می‌کنیم او را از آن خانه بیرون کنیم.

ارسال نظر