توجه به همدلی و وحدت لازمه پویایی و استحکام پایه های کشورهای اسلامی است
۱۴۰۱/۱۱/۰۳ ۱۲:۴۸ 28
آیت الله علما در گفتگو با تقریب:

توجه به همدلی و وحدت لازمه پویایی و استحکام پایه های کشورهای اسلامی است

آیت الله مصطفی علماء نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با تاکید بر همگرایی و هم افزایی امت اسلام  اظهار داشت: گسترش وحدت و تقریب در میان حکومت ها و امت های اسلامی می تواند علاوه بر عمل به وظائف انسانی آنان را ترغیب به انجام واجبات دینی خود کند تا مسلمانان بتوانند امت واحده تشکیل داده و اتحادیه اسلامی را دنبال کنند.

وی افزود: مسلمانان با حفظ "وحدت کلمه" و عمل به توصیه های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری باید در جهت رشد و پویایی ملت های اسلامی با استحکام بخشیدن به پایه های اساسی کشورهای اسلامی خود را از نیاز به غیر مسلمانان بی نیاز گردانند.

آیت الله علما عنوان کرد: از جمله موضوعاتی که باید بدان فکر و در برنامه ریزی حکومت های اسلامی بدان توجه نمود عمل و تعهد به دستورات الهی در راستای وحدت امت اسلامی است، جهان اسلام یکصدایی و یکنوایی نیاز دارد.

وی تصریح کرد: جامعه اسلامی تحکیم وحدت را در عمل به دستورات الهی و اهل بیت(ع) گرامی می بیند؛ در ادامه این رهنمودهای مقدس با پیروی از توصیه های مراجع و علمای دین خود همچون امام عظیم الشان و نائب برحقشان مقام معظم رهبری این مسیر را طی می نمایند.

آیت الله علما در پایان تاکید کرد: در واقع آنچه که برای پویایی و تقویت پایه های اساسی یک کشور اسلامی در شرایط کنونی یک لازمه به حساب می آید، تحقق وحدت به معنای واقعی است، آنچه که پیامبر اسلام(ص) بدان تاکید داشتند و اکنون یکی از اولویت های مهم جهان اسلام است.

ارسال نظر