وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران
۱۴۰۱/۱۱/۲۰ ۱۸:۱۸ 601

بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت فرارسیدن چهل و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیانیه‌ای منتشر کرد. 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن بیانیه به شرح زیر است: 
بِسْمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِيمِ 
(وَ الْفَجْرِ وَ لَیَالٍ عَشرٍ) 
چهل و چهارمین سال استقرار نظام مقدس، مردمی و وحدت آفرین جمهوری اسلامی ایران که بارقه امید و حرکت را در قلب و قدم مسلمانان عالم ایجاد نمود و دشمنان کینه توز و مکار اسلام را با اقتدار کامل بر سر جای خویش نشاند بر همه یاران روح الله و انصار ولایت تبریک و تهنیت باد. 
این نظام الهی نشأت گرفته از عقبه ای به درازای تاریخ بشریت و درس گرفته از سنت نبوی و آموزه های قرآن مجید تشکیل و با چشمی امیدوار به اصلاح و صلاح انسان و انسایت، با توانی برگرفته از وعده های بحق الهی در مسیر حقانیت، رو به آینده در حرکت است. 
این انقلاب با ماهیتی دینی و با تکیه بر مردم مسلمان به پیروزی رسید و در طی مسیر خود به درستی مسائل را شناخت و با تدبیر و عمل امام و امت به حل یکایک مسائل پیش آمده در کشور، منطقه و جهان پرداخت و اکنون با کوله باری از تجربه و ذخیره ای مملو از اندیشه، مدیریت و جهاد آحاد مسلمانان جهان بر قله افتخار تاریخی خود ایستاده است. 
انقلاب اسلامی در ایران نه کاری صرفاً حکومتی و دولتی، که فعالیتی مردمی است و حضور فعال و اثرگذار یکان یک امت اسلامی و قبول مسئولیت فردی و اجتماعی در شناخت و حل مسائل اسلام و مسلمین سدی نفوذ ناپذیر در مقابل تحرکات و تلقینات بدخواهان و صفوفی متحد در پیشبرد اهداف و جهاد علیه بی عدالتی و عقب ماندگی ایجاد نموده است. 
این اتحاد و ایستادگی اقدام عملی را از دژخیمان و مستکبران عالم سلب نموده است و آنان در حرکاتی کور و ضد انسانی، اهانت به مقدسات دین مبین اسلام یعنی پیامبر عظیم الشأن حضرت محمدبن عبدالله (صلی الله علیه وآله وسلم) و کتاب رحمانی قرآن کریم را در دستور کار خویش قرارداده اند و هرازگاهی با حمایت دولتمردان کشورهای متخاصم مجلدی از کلام خدا را به آتش می کشند و یا تصویری وهن از مقدسات اسلامی را نشر می دهند. 
جمهوری اسلامی در ایران نمونه ای موفق از تقابل ایمان و کفر، هدایت و ضلالت، ایمان و استیصال و اتحاد و تفرقه است و کارآمدی نظام مبتنی بر ایمان الهی در عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی و... بر دو بال اندیشه و اقدام به وضوح در دستاورد های گوناگون آن قابل مشاهده و داوری است. 
اقتدارو عظمت امت پیامبر اعظم (ص) با شعار معیت با رسوالله، عدم اعتماد و همراهی با دشمنان قرآن و بشریت و اتحاد و رحم بین مؤمنین و مسلمین از اهداف والایی است که رهبران و پیروان این انقلاب، همواره در تحقق آن کوشیده و در چشم انداز آینده آن در بالاترین حد، ترسیم نموده اند. 
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با گرامی داشت چهل و پنجمین بهار انقلاب اسلامی اعلام می دارد در راستای وظایف و برنامه های خود این هدف مقدس را با تمام توان دنبال نموده و خواهد کرد و با درس آموزی وعمل به نصوص قرآن و حدیث و نیز تأسی به منویات امامین انقلاب در تحقق وحدت بیش از پیش امت اسلامی خواهد کوشید. 

ارسال نظر