دیدار دبیرکل مجمع تقریب با سید عمار حکیم
۱۴۰۲/۰۶/۱۸ ۱۱:۰۴ 92

دیدار دبیرکل مجمع تقریب با سید عمار حکیم

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با سید عمار حکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب،سید عمار حکیم پیرامون این دیدار گفت: با حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیر کل مجمع تقریب دیدار و ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی، هماهنگی خوب بین عراق و ایران برای برگزاری موفق پیاده روی اربعین و استقبال زائرین از این راهپیمایی و تلاش برای ترویج آن را ستودیم.

وی ادامه داد: در این دیدار بر اهمیت حفظ وحدت بین مذاهب اسلامی و نقش پیروان اهل بیت(ع) در آن تاکید شد؛ همچنین بر قرار گرفتن پیروان اهل بیت(ع) به عنوان محور وحدت و اساس پایداری آن تأکید کردیم. 

سید عمار حکیم گفت: در این دیدار همچنین پیرامون چالشهای جوامع اسلامی از جمله مواد مخدر  و هجوم فرهنگ بیگانه  بحث و گفت‌وگو و بر ضرورت مقابله با آنها از طریق وضع قوانین لازم و مصونیت سازی جوانان از نظر فرهنگی و فکری تاکید کردیم.

رئیس جریان حکمت ملی عراق افزود:طرفین بر اهمیت هماهنگی و ارتباط بین نمادهای اجتماعی و مذهبی جوامع اسلامی و ضرورت این ارتباط در تداوم گفت‌وگو بین احزاب و گروه‌های منطقه وحفظ ثبات در آن تاکید کردند.

وی تصریح کرد: در این دیدار همچنین پیرامون وضعیت عراق، گفته شد که عراق در حال حاضر در یک وضعیت ثبات مقبول از نظر سیاسی، امنیتی، اجتماعی و اقتصادی به سر می برد و همه برای حفظ این ثبات مسئول هستیم، چرا که نقش مهمی و مؤثری در صلح و ثبات منطقه و جهان  ایفا می کند.
 

ارسال نظر