بر همه مسلمانان واجب است تا از مسلمانان غزه دفاع کنند
۱۴۰۲/۰۸/۲۷ ۰۸:۳۵ 41
حجت الاسلام قریشی در وبینار فلسطین محور وحدت جهان اسلام”:

بر همه مسلمانان واجب است تا از مسلمانان غزه دفاع کنند

حجت الاسلام قریشی تصریح کرد: امروز رژیم غاصب چون نمی‎‌تواند از خود دفاع کند دست به این نسل کشی زده است و زنان و مردان و کودکان را قتل عام می‌کند که این خود یک شکست دیگر است که چهره واقعی رژیم صهیونیستی را نشان داد.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه در وبینار " فلسطین محور وحدت جهان اسلام"  اظهار داشت: سالهای سال است که رژیم صهیونیستی خودش را به عنوان ابر قدرت در منطقه معرفی کرده است و به گونه ای القا کرده است که هیچکس جرات هجمه و حمله به این رژیم را ندارد. همچنین این رژیم غاصب تبلیغ کرده بود که اشراف اطلاعاتی ما بر کل منطقه حاکم است و هیچ حرکتی علیه آنان صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: اما عملیات طوفان الاقصی نشان داد که این قدرتی که رژیم منحوس صهیونیستی از خودش به نمایش گذاشته بود، پوشالی است و این اشراف اطلاعاتی که اعلام می‌کرد، دروغی بیش نبود. چراکه یک عده شبهه نظامی توانستند ضربه مهلکی به آنان وارد کنند که غیر قابل ترمیم و جبران است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه خاطر نشان کرد: در حقیقت فرموده خداوند تبارک و تعالی با عملیات طوفان الاقصی عینیت پیدا کرد. عده کمی که حتی برخی از آنان نظامی هم نبودند و امکانات محدودی دارند توانستند این ضربه مهلک را به رژیم صهیونیستی وارد کنند.

حجت الاسلام قریشی تصریح کرد: امروز رژیم غاصب چون نمی‎‌تواند از خود دفاع کند دست به این نسل کشی زده است و زنان و مردان و کودکان را قتل عام می‌کند که این خود یک شکست دیگر است که چهره واقعی رژیم صهیونیستی را نشان داد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه اذعان کرد: آمریکا، انگلستان و اروپا کشورهایی که سردمداران آنها همواره از رژیم صهیونیستی دفاع می‌کردند و داعیه دار حقوق بشر هستند. چهره واقعی شان برای مردم روشن شد. اینها جانیانی هستند که در لباس انسان خودشان را نشان میدهند اما در درونشان پر از کینه است و همانند یک حیوان وحشی ظاهر می‌شوند.
 
وی با اشاره به نامه حضرت علی(ع) به فرزندشان امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد: آنهایی که به دنیا فکر می‌کنند همانند حیوانات درنده ای هستند که یکدیگر را از پای در می آورند. مصداق فرمایشات حضرت علی (ع) کشورهای غربی است که از نسل کشی مردم غزه حمایت می‌کنند. امروز خوشبختانه چهره آمریکایی ها و اذنابشان که از نسل کشی رژیم صهیونیستی دفاع می‌کنند برای جهان آشکار شده است و یک بیداری جمعی صورت گرفته است.
 
نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه تصریح کرد: بر همه مسلمانان واجب است که از مظلومان فلسطین و غزه دفاع کنند و هرکاری که از دستشان بر می‌آید انجام دهند و در این مسیر کوتاهی کنند. اسلام به ما دستور داده تا  در راه مستضعفان و مسلمانان قیام و جنگ کنند.

وی تصریح کرد: امروز ما باید از بزرگان دین و آیات قرآن کریم و روایات معصومین درس بگیریم. همه امت اسلامی باید ید واحده علیه رژیم صهیونیستی باشند چراکه روز قیامت جوابی را برای خداوند نداریم.

وی در پایان گفت: امیدواریم سران کشورهای اسلامی بیدار شوند و ید واحده ای در برابر رژیم صهیونیستی شوند تا از روی زمین محو و نابود شود.

ارسال نظر