انتقاد از سکوت دنیای متمدن در برابر جنایتهای رژیم صهیونیستی در غزه
۱۴۰۲/۰۸/۲۷ ۰۸:۲۷ 37
ماموستا عزیز بابایی:

انتقاد از سکوت دنیای متمدن در برابر جنایتهای رژیم صهیونیستی در غزه

امام جمعه اهل سنت مسجد صادقیه اظهار داشت: کاش در دانشگاههای این عصر رشته ای به نام وجدان وجود داشت و حداقل گردانندگان به اصطلاح دنیای متمدن و پیشرفته امروزی را از این بی وجدانی و سکوت می رهانید تا برای نسلهای آینده چنگیز گونه منفور نباشند.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ماموستا عزیز بابایی امام جمعه اهل سنت مسجد صادقیه در وبینار«فلسطین محور وحدت جهان اسلام» که به همت معاونت ایران مجمع تقریب برگزار شد،  دلنوشته ای خطاب به مردم مظلوم و مجاهدین غزه قرائت کرد که بخشی از آن در ادامه می آید:

غزه! ای نماد مقاومت پایداری تو در زیر هزاران بمب و موشکهای ظالمانه غاصبان صهیونیست، پیروزی...

غزه! تو شکست نداری و به خاطر پیروزی توست که دشمن کینه توزت این روزها دیوانه شده است... 

غزه! خداوند به برکت مقاومت و پایداری‌ات سپاه ظلم را هلاک می گرداند تا سپیده نو در آفاق زیبایت بدرخشد...

غزه! مجاهدانت نماد مقاومت و پیروزی هستند و برای همین در سخت‌ترین شرایط از مبارزه خسته نشدند و سلاح را از دوش نینداختند... 

تو امروز با استقامتت صخره کوههای محکم و استوار ظلم را در هم می‌کوبی... 

به زودی با تبر نجات سر افعی‌ها را قطع می کنی؛ پس بر پیمان خود محکم و استوار بمان...

ای مجاهدان غزه شما هرگز به ذلت تن نخواهید داد و به زودی از دژخیمان انتقام خواهید گرفت...

وی در بخشی از دل نوشته خود آورده است: در قرنی که بحث آزادی بیان و برپایی حقوق بشر همه جا را فراگرفته بود و مدعایانش به خاطر نشر و پخش این ادعاها گلو پاره می کردند، در نقطه ای از جهان و  در همین عصر پیشرفت بی‌رویه تکنولوژی، در مدت سه هفته هزاران انسان بی گناه را کشتند و خانه و کاشانه بیش از دو میلیون انسان را به خاک و خون کشیدند؛ این در حالی است که نه صدای بازدارنده ای به خاطر این کشتار جنون آمیز بلند شد و نه فرقی بین زن و مرد و کودک و بزرگ در این کشتار وجود داشت.

ماموستا بابایی افزود: این جانی ها در عین زمانی که دیوانه وار این اعمال شنیع را انجام می دادند، رسانه و برق و سوخت و غذا را به روی بیش از دو میلیون انسان بی گناه قطع کردند و جالب است که در همین عصر مدعیان حقوق بشر اگر تار مویی از زنی در زیر روسری‌ایش می شکست، یا شیشه لنز دوربینی خبرنگاری خش بر می‌داشت، ماهها این سوژه ها را سرخط رسانه های خود می‌ساختند.اما از اکثر این رسانه‌ها و نهادهای حامی شان و افراد روشنفکر صدایی به خاطر این نسل‌کشی بلند نشد.

وی اظهار داشت: کاش در دانشگاههای این عصر رشته ای به نام وجدان وجود داشت و حداقل گردانندگان به اصطلاح دنیای متمدن و پیشرفته امروزی را از این بی وجدانی و سکوت می رهانید تا برای نسلهای آینده چنگیز گونه منفور نباشند.

وی برای مردم فلسطین آرزوی صبر پیروزی کرد و تأکید کرد که امت مسلمان باید برای حمایت از مردم فلسطین به پا خیزند؛ چرا که این نبرد، نبرد کفر و ایمان و نه حماس و صهیونیسم است.

ارسال نظر