وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
پشتکار زیاد و دانش فوق العاده از ویژگیهای آیت الله تسخیری بود
۱۴۰۲/۰۲/۲۰ ۱۲:۰۵ 545
مولوی اسحاق مدنی:

پشتکار زیاد و دانش فوق العاده از ویژگیهای آیت الله تسخیری بود

رئیس شورای عالی مجمع تقریب گفت: برتری علمی و تسلط خوب آیت الله تسخیری به زبان عربی و فصاحت و بلاغتش از جمله دلایل موفیتهای ایشان در پیشبرد اهداف تقریبی بود.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مولوی اسحاق مدنی رئیس شورای عالی مجمع تقریب، در  چهارمین نشست علمی طلایه داران صلح و وحدت اسلامی که با موضوع زندگی، آراء و اندیشه های‌ مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد علی تسخیری و بامشارکت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، پژوهشگاه علوم انسانی و سازمان تبلیغات اسلامی در پژوهشگاه علوم انسانی برگزار شد،گفت: فقدان آیت الله تسخیری واقعا ضایعه بزرگی بود و درگذشت ایشان، آزمایشی برای امت اسلام است. 

وی ادامه داد: اگر چه مسئله وحدت همیشه حامیان زیادی داشته است، چرا که امت اسلام همیشه از صدر اسلام تا کنون در معرض تهدید دشمنان بوده است، اما ایشان جای خاص خود را داشت.

مولوی اسحاق مدنی تصریح کرد: نقش آیت الله تسخیری در وحدت بسیار ارزشمند است؛ دشمنان ما هیچ وقت اینقدر فعالیت که بعد از انقلاب اسلامی، برای تفرقه داشتند، نکرده‌اند؛ در این زمان نقش آیت الله تسخیری بسیار تأثیرگذار است و مسلمانان امروز از نظر فکری می دانند که نجات جهان اسلام در وحدت است و این موضوع برای آنها مسجل شده است؛ که یکی از دلایل آن هم تبلیغات آیت الله تسخیری برای وحدت بود. 

وی افزود: آیت الله تسخیری با امکانات نظام جمهوری اسلامی، صدای وحدت را به گوش جهانیان رساند؛ علم و دانش آیت الله تسخیری باعث می شد که با هر گروه و حزبی به بحث و گفت‌وگو بپردازد که گفت‌وگوی ایشان در مجمع فقه جده، از نمونه های آن است. 

مولوی اسحاق مدنی ادامه داد:برتری علمی و تسلط خوب ایشان به زبان عربی و فصاحت و بلاغتش از جمله دلایل موفیتهای ایشان در پیشبرد اهداف تقریبی بود و همه علما با دید احترام به ایشان می نگریستند. 

وی اظهار داشت: پشتکار زیاد از دیگر ویژگیهای آیت الله تسخیری بود، که با وجود بیماری و کهولت سن هیچ گاه دست از تلاش برای اعتلای امت اسلام برنداشت.

ارسال نظر