وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
ندای وحدت‌بخش قرآن،  تنها به مسلمانان اختصاص ندارد
۱۴۰۲/۰۵/۲۴ ۱۱:۵۸ 403
ماموستا احمدی در گفت‌وگو با تقریب:

ندای وحدت‌بخش قرآن، تنها به مسلمانان اختصاص ندارد

مدرس حوزه علمیه محمد رسول‌الله(ص) اهل سنت سرپل ذهاب کرمانشاه گفت: مهم ترین هدف قرآن‌سوزی در غرب این است که آنها با این اقدامات می‌خواهند زمینه تحریک جوانان مسلمان را فراهم کرده و با واکنش احساسی آنها در برابر این اقدام شرایط جنگ‌افروزی در منطقه ایجاد شود. 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ماموستا محمد احمدی، مدیر و مدرس حوزه علمیه اهل سنت محمد رسول‌الله (ص) سرپل ذهاب کرمانشاه در حاشیه سومین اجلاس منطقه ای وحدت در ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استانهای خبرگزاری تقریب اظهار کرد: ندای وحدت‌بخش قرآن تنها مختص به مسلمانان نیست بلکه قرآن همه انسان‌ها را به وحدت دعوت می‌کند تا در کنار یکدیگر با آرامش زندگی کنند.

وی افزود: درواقع داشتن زندگی مسالمت‌‌آمیز در بین ملل مختلف یک خواسته اسلامی است. 

مدرس حوزه علمیه محمد رسول‌الله اهل سنت سرپل ذهاب کرمانشاه ادامه داد: متاسفانه در زمانه‌ای قرار گرفتیم که تمام هجمه‌ها بر علیه شخص اول اسلام یعنی پیامبر اسلام(ص) و توهین به قرآن توسط ابلهان انجام می‌شود بنابراین در برابر این اقدامات ما مسلمانان باید واکنش متحدانه‌ای داشته باشیم. 

وی گفت: مسلمانان با حضور در اجلاس‌های وحدت اسلامی باید یکدیگر را بهتر شناخته و درک کنند به عنوان یک ید واحده در دسیسه های دشمنان بایستند. 

ماموستا احمدی گفت: مهم ترین هدف قرآن‌سوزی در غرب این است که آنها با این اقدامات می‌خواهند زمینه تحریک جوانان مسلمان را فراهم کرده و با واکنش احساسی آنها در برابر این اقدام شرایط جنگ‌افروزی در منطقه ایجاد شود. 

وی گفت: اما آنها باید بدانند که جایگاه قرآن با این اقدامات بیش از پیش بالاتر رفته و آنها با این ترفند نمی‌توانند به اهداف شوم خود دست یابند.

ارسال نظر