وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
ماموستا محمدپور: وحدت کشورهای اسلامی زمینه‌ساز تاثیرگذاری آنها در معادلات جهانی است
۱۴۰۲/۰۵/۲۵ ۱۱:۴۵ 399

ماموستا محمدپور: وحدت کشورهای اسلامی زمینه‌ساز تاثیرگذاری آنها در معادلات جهانی است

مدرس علوم دینی ارومیه گفت: یکی از دلایل تاکید علما بر لزوم وحدت همین موضوع است که با وجود وحدت، کشورهای اسلامی می‌توانند در موضوعات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... هم‌فکری و هم‌گرایی داشته و در معادلات دنیا تاثیرگذار باشند در حالی که تفرقه موجب ذلت و تسلط بیگانگان می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ماموستا عبدالرحمان محمدپور، مدرس علوم دینی ارومیه، در حاشیه سومین اجلاس منطقه ای وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استانهای خبرگزاری تقریب اظهار کرد: مسلمانان باید بدانند که مقوله وحدت که از تاکیدات دین اسلام و علمای دینی بوده، باعث عزت، سربلندی، پیشرفت در ابعاد مختلف جهان اسلام شده و ترقی آنان را به دنبال دارد. 

وی افزود: وحدت یک امر واجب مانند نماز، روزه و ... است و انسان اگر با این دیدگاه به موضوع وحدت نگاه کند، آنگاه تفرقه و نفاق از جامعه اسلامی رخت بر بسته و زمینه انسجام و همکاری به وجود می‌آید. 

مدرس علوم دینی ارومیه ادامه داد: یکی از دلایل تاکید علما بر لزوم وحدت همین موضوع است که با وجود وحدت، کشورهای اسلامی می‌توانند در موضوعات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... هم‌فکری و هم‌گرایی داشته و در معادلات جهان تاثیرگذار باشند در حالی که تفرقه موجب ذلت و تسلط بیگانگان می‌شود. 

وی تصریح کرد: برگزاری کنفرانس‌ها و اجلاس هایی در زمینه وحدت بسیار مبارک و تاثیرگذار است و ادامه این گونه اجلاس‌ها زمینه برای تقویت هر چه بیشتر وحدت کشورهای اسلامی را فراهم می‌کند. 

ماموستا محمدپور گفت: حضور برخی از کشورهای تاثیرگذار اسلامی در این اجلاس خالی بود که امید است در دوره‌های بعد از کشورهای بیشتری دعوت شود. 

وی با بیان اینکه خبررسانی و رساندن پیام امری مبارک است، تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند زمینه توسعه در جامعه را فراهم کرده و موجب آگاهی مردم شده و مطالبات آنها را مطرح کرده و برای حل مشکلات راهکار ارائه دهند.

ارسال نظر