وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
یکی از مسائل وحدت آفرین محبت و علاقه به خاندان پیامبراسلام است
۱۴۰۳/۰۲/۲۵ ۱۰:۴۳ 29
مولوی اسحاق مدنی در گفتگو با تقریب:

یکی از مسائل وحدت آفرین محبت و علاقه به خاندان پیامبراسلام است

رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: باید به این نکته توجه داشت که هر چه محبت به ائمه اطهار را تقویت کنیم، موجب ارتباط و نزدیکی دلها و تحکیم وحدت امت اسلامی خواهد شد.


مولوی اسحاق مدنی رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با تاکید بر بیان قرآن کریم در محبت به ذوالقربی، اظهار داشت: تحکیم وحدت یک مسئله بسیار مهم در حفظ و اقتدار امت اسلامی است؛ در واقع یکی از مسائل وحدت آفرین محبت و علاقه به نزدیکان خاندان پیامبراسلام است.

مولوی مدنی، افزود: این علاقه و محبت در تمام مذاهب اسلامی به وضوح مشاهده می گردد که این موضوع یک مسئله منطقی و عاقلانه است.

مشاور عالی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ، تصریح کرد: در قرآن کریم مشاهده می کنیم نسبت به ذوالقربی تاکید شده است و نیز در روایات پیامبراسلام در ارتباط با این مسائل عنوان شده است.

وی عنوان کرد: باید به این نکته توجه داشت که هر چه محبت به ائمه اطهار را تقویت کنیم، موجب ارتباط و نزدیکی دلها و تحکیم وحدت امت اسلامی خواهد شد.

مولوی مدنی در پایان بیان داشت: از نتایج تحکیم وحدت می توان به تحقق حق وحقوق ملت های مسلمان اشاره نمود؛ قطعا داشتن وحدت موجب رفع و رجوع مسائل مهم امت اسلامی خصوصا ملت مظلوم فلسطین خواهد شد. 

ارسال نظر