وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
حقوق بشر اسلامی نیاز امروز بشریت است و باید در جهان گسترده شود
۱۴۰۰/۱۲/۲۳ ۰۸:۰۹ 1337
دبیر کل مجمع تقریب:

حقوق بشر اسلامی نیاز امروز بشریت است و باید در جهان گسترده شود

دبیرکل مجمع تقریب اظهار داشت: غرب وقتی منافعش اقتضا می کند از حقوق بشر استفاده ابزاری دارد و این نوعی سود انگاری است و هر جا منافعش در بین نباشد در این زمینه سکوت می کند.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی،حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع، عصر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک(تفاهم نامه حقوق بشر اسلامی) که میان مجمع جهانی اهل بیت(ع)، ستاد حقوق بشر، جامعه المصطفی العالمیه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امضا شد، ضمن تبریک ایام شعبانیه اظهار داشت: بنیاد حقوق بشر اسلامی بر مبنای الطاف الهی تدوین شده است، انسان شرافت و کرامتی دارد که خداوند عالم هستی را در تملک  کامل او درآورده است.انسان کامل کرامت مطلق دارد و خلیفه خدا در زمین است و وظایف و حقوقی دارد.

وی ادامه داد: در مقابل بنیاد حقوق بشر اسلامی،  حقوق بشر بدون بنیاد قرار دارد که غرب تبلیغ می کند و همین بدون بنیاد بودن موجب شده است تا  دنیای غرب از آن استفاده ابزاری کند. همین مسئله را در فلسطین می‌بینیم که سالهاست از خانه به خانه ای دیگر مهاجرت می کنند و این ظلمی که بر مردم فلسطین رفته، معیار دوگانه و استفاده ابزاری از حقوق بشر غربی است.

دبیرکل مجمع تقریب افزود: یک نظریه لیبرالیسم غربگرایانه وجود دارد که غرب وقتی منافعش اقتضا می کند از حقوق بشر استفاده ابزاری دارد و این نوعی سود انگاری است و هر جا منافعش در بین نباشد در این زمینه سکوت می کند؛ با مقایسه جنگ اوکراین و یمن این دوگانگی را شاهد هستیم.دنیای غرب در اوکراین دم از حقوق بشر می‌زند اما  در مقابل یمن، کرولال است.

وی با بیان اینکه خداوند تعهدی بر دوش انسان گذاشته و حقوقی را برای او‌ در نظر گرفته است، گفت: حقوق بشر اسلامی نیاز امروز بشریت است.

دکتر شهریاری تصریح کرد: نهاد های دینی از این جهت امروز در کنار ستاد حقوق بشر جمع شده اند که بشر امروز بیش از هر زمانی نیاز به ارزش‌هایی که اسلام برای انسان معرفی می‌کند دارد.

وی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای عملی شدن مفاد تفاهم نامه مذکور گفت: امیدواریم حقوق بشر اسلامی به دنیا معرفی و در جهان گسترده شود.

ارسال نظر