وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
اندیشمند نیجریه ای: کشتار غزه، در تاریخ مانندی ندارد
۱۴۰۲/۰۸/۲۹ ۰۸:۵۴ 134

اندیشمند نیجریه ای: کشتار غزه، در تاریخ مانندی ندارد

صالح زاویا، اندیشمند نیجریه‌ای جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را در طول تاریخ بی‌مانند توصیف کرد.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، صالح زاویا، اندیشمند نیجریه‌ای در پنجمین وبینار طوفان الاقصی که امروز (یکشنبه) به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد، با اشاره با کشتار کودکان و افراد بی‌پناه در غزه توسط رژیم اشغالگر اسرائیل، این کشتار در تاریخ بی‌مانند خواند.

وی با بیان این که اسرائیل راه‌های ورود کمک‌های بشردوستانه و پزشکی به غزه را بسته‌است، تاکیدکرد: من این جنایات را محکوم می‌کنم و از کسانی که همواره در کنار غزه و مسئله فلسطین ایستادند، قدردانی می‌کنم.

این عالم نیجریه‌ای همچنین از جمهوری اسلامی ایران به این دلیل که در طول 40 سال از غزه حمایت کرده و در این راه با مشکلات گوناگون و تحریم‌های متعددی رو به رو شده است، تشکر کرد.

وی با اشاره به حمایت آمریکا و کشورهای غربی از رژیم صهیونیستی اظهار داشت: ملت‌های این کشورها حقیقت را می‌بینند و از ظلم و جنایت صهیونیست‌ها در بیش از 70 سال آگاه هستند .

وی اظهار داشت: ما شیعیان علی بن ابیطالب(ع) افتخار می‌کنیم که طرف حق ایستاده‌ایم و از حق دفاع می‌کنیم و با این که بیشتر ساکنان فلسطین از مذهب ما نیستند، ما در کنار آنها ایستاده‌ایم و از آنها حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

زاویا در پایان خطاب به مردم غزه گفت: ای برادران ما در فلسطین که از خانه‌های خود آواره شدید و مورد ظلم قرار گرفتیم ما به هر قیمتی با شما هستیم.

ارسال نظر