ایران اسلامی پیشقدم در تقریب مذاهب/ آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل، راس موضوعات تقریبی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ۱۳:۰۸ 130
امام جمعه اهل سنت میرجاوه:

ایران اسلامی پیشقدم در تقریب مذاهب/ آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل، راس موضوعات تقریبی

مولوی عبدالرحیم ریگیانپور امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استانهای خبرگزاری تقریب، اظهار داشت: امام راحل و دیگر علمای شاخص شیعه و سنی، همواره به موضوع تقریب اهمیت ویژه‌ای قائل بوده و هستند.

وی گفت: استکبار جهانی از جمله انگلیس و آمریکا، همواره به دنبال جدایی و تفرقه میان مسلمانان هستند، به طوری که شاهد فعالیت انگلیسی‌ها در شبه قاره هند برای جداسازی و تفرقه میان مسلمانان در این کشور هستیم. 

مولوی ریگیان پور افزود: انقلاب اسلامی شروع تازه و روح جدیدی در بحث تقریب مذاهب اسلامی به وجود آورد. در واقع امروز جهان اسلام نیاز بیشتر و ضروری تری نسبت به تقریب مذاهب اسلامی دارد و علمای شیعه و سنی باید بیشتر از گذشته تقریبی عمل کنند.

وی تاکید کرد: تلاش بیشتر برای جا اندازی تقریب مذاهب اسلامی جواب محکمی به دشمنان اسلام و تفرقه انگیزان در بین مسلمانان می باشد؛ جمهوری اسلامی ایران با مدیریت و نگاه تمدنی مقام معظم رهبری، درطی این سالها همواره کنفرانس ها و جلساتی را با موضوع وحدت اسلامی برگزار می‌کند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره پیشقدم و پیشتاز در حوزه تقریب مذاهب اسلامی در جهان می باشد که افتخار بزرگی برای ملت ایران و جامعه اسلامی به حساب می‌آید.

وی در پایان گفت: موضوع آزادسازی فلسطین و مقابله با اسرائیل جنایتکار از موضوعات اصلی تقریب مذاهب اسلامی است که باید بیش از گذشته در جلسات و کنفرانسهای تقریبی به آن پرداخت تا انشاالله این مهم هرچه سریعتر محقق شود.

ارسال نظر