وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
۱۴۰۲/۰۶/۰۵ 335
ماموستا راستی در گفت وگو با تقریب:

مواکب اهل سنت در بین مسیر پیاده روی اربعین حسینی نشانه همدلی و اتحاد است

عضو شورای برنامه ریزی علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت سنندج، بیان کرد: بدون تردید وجود مواکب اهل سنت نقطه مثبت در مرز باشماق نشانه همدلی، وحدت و اتحاد است.

۱۴۰۲/۰۶/۰۱ 433
 

فضیلت پیاده‌روی برای زیارت معصومین (علیهم‌السلام)

زیارت اماکن مقدس، عبادتی است که قدمت آن به اولین پیامبر خدا آدم ابوالبشر(ع) می رسد. نقل است که او هفتاد مرتبه به خانه خدا سفر کرده است. حال اگر این عبادت همراه با سختی و مشقت باشد، اجر و ثواب بیشتری هم دارد. به ویژه اگر مقصد زیارت، مراقد مطهر یکی از معصومین(ع) باشد و در این بین زیارت مرقد شریف أباعبدالله الحسین(ع) از والاترین و بافضیلت ترین آنهاست.

۱۴۰۲/۰۵/۲۵ 444
 

آیت الله اراکی: احساس وحدت مؤلفه اصلی اربعین است

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در اربعین همگان احساس وحدت می‌کنند، گفت: ویژگی اول اربعین این است که همگان را دور یک هدف واحد جمع کند؛ اینکه یک هدف عالی بتواند انسان‌های متفاوت را با دید، جغرافیا و فرهنگ متفاوت دور یک منبع جمع کند مسئله ساده‌ای نیست.

۱۴۰۲/۰۵/۱۷ 394
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

مکتب عاشورا خیمه وحدت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه انقلاب، متکی بر هیأت‌های حسینی است، گفت: هیچ مکتبی به غیر از اهل بیت قدرت شبکه سازی مردمی را ندارد.

۱۴۰۲/۰۵/۱۵ 337
مولوی ریگیان پور در گفت‌وگو با تقریب:

فرهنگ حسینی را به فرزندانمان منتقل کنیم

امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: فرهنگ ما حسینی است و این فرهنگ را باید به فرزندان خودمان منتقل کنیم و با صهیونیسم و استکبار جهانی که یزیدان زمان ما هستند، مبارزه کرده و ساکت نباشیم.

۱۴۰۲/۰۵/۱۵ 324
حجت‌الاسلام آزاد موسوی در گفت‌وگو با تقریب:

برای استفاده از فلسفه قیام حسینی با هدف تقریب مذاهب باید به حفظ اصل دین توجه کرد

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: اگر امروز خواهان استفاده از فلسفه قیام امام حسین(ع) برای تقریب مذاهب باشیم باید به حفظ اصل دین توجه کرد چون این مهم، تکلیف بین شیعه و سنی است.

۱۴۰۲/۰۵/۱۰ 356
مولوی حسن زهی در گفت‌وگو با تقریب:

ذهن بشر ناتوان از درک فضائل امام حسین علیه السلام است

مولوی حسن زهی تصریح کرد: شخصیت امام حسین علیه السلام بالاتر از درک و تصور ما است و فکر و ذهن ما به گوشه‌ای از فضائل و فداکاری‌های ایشان نخواهد رسید.