وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
کنفرانس وحدت اسلامی در گرگان پیام اخوت و برادری به جهان اسلام ارسال کرد
۱۴۰۱/۱۲/۰۹ ۰۸:۰۸ 552
مسئول مفتاح گلستان در گفت و گو با تقریب:

کنفرانس وحدت اسلامی در گرگان پیام اخوت و برادری به جهان اسلام ارسال کرد

مسئول مفتاح استان گلستان، گفت: دومین کنفرانس منطقه ای وحدت اسلامی در گرگان، پیام سراسر اخوت و برادری برای کشور و جهان اسلام ارسال کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی،  حجت‌ الاسلام والمسلمین «سید مهدی میرپارسایی» در گفت و گو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، اظهار کرد: یکی از خواب های دشمن برای انقلاب اسلامی ایجاد اختلاف و درگیری است(از یک کاه کوچک کوهی می سازد و از موج کوچکی طوفان ایجاد می کند)، جلوگیری و خنثی کردن توطئه های دشمن از پیام های مهم این کنفرانس بود.

به گفته وی؛ در این اجلاس سراسر اخوت و برادری دیدیم و آنچه  که مخابره شد اینکه گلستان استان تلفیقی و سرزمین برادری است که اقوام و مذاهب مختلف شیعه و سنی زندگی مسالمت آمیزی در آن دارند.

مسئول مفتاح استان گلستان با اذعان بر اینکه ضرورت وحدت در جامعه اسلامی بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: وحدت در جامعه یک امر عقلایی است و به حکم عقل لازم است در برابر یک دشمن مشترک، وحدت و همدلی که خاری در چشم دشمنان است داشته باشیم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده است: «تمدن نوین اسلامی که آرمان انقلاب اسلامی و زمینه ساز ظهور منجی عالم موعود است جز با وحدت شیعه و سنی ایجاد نخواهد شد».

به گفته وی؛ همانطور که پیامبر رحمت (ص) در صدر اسلام قلوب مردم را جمع کرد و حکومت اسلامی تشکیل داد ما هم اگر قرار است زمینه ساز ظهور منجی باشیم باید اجتماع قلوبی بوجود آوریم، این اخوت و برادری است که زمینه ساز امنیت است و امنیت زیربنای اقتصاد جامعه است و اینکه وحدت یکی از عوامل رشد و توسعه اقتصادی جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام میرپارسایی با بیان اینکه مرکز فرهنگی تبلیغی ادیان (مفتاح) رسما از سال 1400 کارش را در تبلیغات اسلامی استان شروع کرد، ابراز کرد: مرکز مفتاح در 4 حوزه آموزشی، پژوهشی، ستایش و رسانه فعالیت دارد؛ در بخش آموزش جهت رفع سوء تفاهم ها بین طرفین کارگاه های سواد تقریبی و نقد مدعیان دروغین که متناسب با نیاز جامعه باشد تشکیل می شود.

وی ادامه داد: در حوزه پژوهش  به دنبال این هستیم که از میان منابع اصیل فریقین مشترکات زیادی را گردآوری، معرفی و در اختیار مردم قرار دهیم، در حوزه ستایش قصد داریم اموری که موجب تحکیم مشترکات فریقین است مورد ستایش و توجه بیشتر واقع شود و با ستودن عقاید صحیح با عقاید انحرافی مبارزه شود.

به گفته وی؛ در حوزه رسانه هم در تلویزیون، رادیو، مطبوعات و فضای مجازی فعالیت داشته و اهم اقدامات و عملکرد را در معرض عموم قرار می دهیم.

مسئول مفتاح استان گلستان در پایان خاطر نشان کرد: این مرکز در راستای برگزاری بهتر و غنی سازی محتوای اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی در گرگان، 8 نشست تخصصی علمی با دبیری حجت الاسلام «احمد کوثری» مسئول مفتاح کشور در قم برگزار کرد.

ارسال نظر