کشتار کودکان بی گناه تکرار تلخ سناریوی تکفیر
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۰:۵۶ 296
یادداشت؛

کشتار کودکان بی گناه تکرار تلخ سناریوی تکفیر

کشتار کودکان بی گناه تکرار تلخ سناریوی تکفیر

در روزهایی که معطر به رحمت الهی است بار دیگر دستان پلید و جنایتکار تکفیر از آستین بیرون آمد و این بار بر پیکر کودکانی معصوم و بی گناه در غرب کابل وارد شد. کودکانی که در مدرسه مشغول تحصیل و علم آموزی بودند ناغافل مورد حمله انتحاری قرار گرفته و قریب به سی تن از آنان مظلومانه جان باختند و این سوال قرآن کریم دوباره در ذهن ها تداعی شد که «بأیّ ذنب قتلت» به راستی به کدامین گناه کشته شدند؟

کشتار کودکان بی­گناه حتی اگر پدرانشان در لباس دشمن رو در روی صف آرایی کرده باشند عملی دور از انسانیت و خلاف آیین رحمت محمدی است.

خطر جریان تکفیر برای امت اسلام هر روز عریان تر ظاهر شده و گویی به مذهب و آیین کاری ندارد بلکه شعارش این است که هر کس مانند ما فکر نمی کند باید کشته شود و امنیتش از بین برود.

روزی به مسجد اعظم کابل حمله ور می­شود و نمازگزاران اهل سنت را هدف قرار می­دهد و روز دیگر کودکان معصوم هزاره را در مدرسه قربانی می­کند، یک روز در استان گلستان ایران به طلاب سنی متعرض می­شود و روز دیگر در حرم مطهر رضوی به جان طلاب شیعه می افتد.

بر امت بیدار اسلام روشن است که این کشتارها و جنایات ربطی با صاحبان مذاهب و اختلافات مذهبی آنها نداشته بلکه همه این فجایع از یک آبشخور که همان جریان انحرافی تکفیر است سرچشمه می گیرد.

هرچند کسانی که به رشد و توسعه جریانهای تکفیری مانند داعش و شاخه های تندروی طالبان و امثال آن کمک می کنند هدفی جز انشقاق امت اسلامی و اسلام هراسی و جلوگیری از پیشرفت اسلام عزیز در سراسر دنیا ندارند ولی به رغم نظر آنان از آنجا که قرآن می فرماید: « و مکروا و مکروا الله و الله خیرالماکرین» این گونه اقدامات، نتیجه عکس داده و امت اسلامی بیدارتر و متحدتر می شود زیرا روز به روز با چهره واقعی تکفیر و خطر بزرگ این طرز فکر برای امت اسلام آشناتر می گردد.