وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درپی رحلت امیر سابق جماعت اسلامی هندوستان
۱۴۰۱/۰۶/۱۲ ۰۸:۰۴ 695

پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درپی رحلت امیر سابق جماعت اسلامی هندوستان

حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری رحلت عالم جلیل القدر و نویسنده توانا، مولانا جلال الدین عمری، امیر سابق جماعت اسلامی هندوستان را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن پیام دکتر حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

جناب آقای مولانا سید سعادت الله حسینی
امیر محترم جماعت اسلامی سراسر هند

سلام علیکم
احتراماً رحلت عالم جلیل القدر و نویسنده توانا، مولانا جلال الدین عمری امیر سابق جماعت اسلامی هندوستان موجب تأسف و تألم خاطر شد. 
ایشان از رهبران معنوی کشور هند و صاحب تألیفات ارزشمند و متعدد بود و در کنفرانس ها و سمینارهای وحدت اسلامی حضوری فعال داشت.
خدمات ارزنده آن مرحوم در ریاست سازمان جمعیت فلاح هند، جماعت اسلامی هندوستان به ویژه در زمان امیری این جماعت و نیز تلاش مؤثر برای نهادینه کردن موضوعات حقوق بشر و تقویت بنیان های خانواده، ترویج روحیه وحدت، اخوت و برادری در بین مسلمانان هند و جهان، حسنه ی جاریه و میراثی ماندگار برای آن مرحوم است.
اینجانب، این ضایعه را به حضرتعالی، علمای جهان اسلام، جامعه علمی و مسلمانان شریف کشور هندوستان و بازماندگان ایشان تسلیت عرض می کنم و از درگاه حضرت احدیت برای آن فقید سعید، رضوان و رحمت الهی و معیت با حضرت رسول الله اعظم (ص) و برای همه بازماندگان و پیروان معزز ایشان، صبر و عافیت مسئلت دارم.

حمید شهریاری
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

ارسال نظر