دعوت از شیخ الازهر برای سفر به ایران/ امنیت و آرامش حاصل گفتگوی اسلامی-اسلامی است
۱۴۰۱/۰۸/۲۱ ۱۰:۱۷ 425
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

دعوت از شیخ الازهر برای سفر به ایران/ امنیت و آرامش حاصل گفتگوی اسلامی-اسلامی است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفتگو با المیادین ضمن استقبال از پیشنهاد شیخ «احمد الطیب» برای گفتگوی اسلامی- اسلامی از او خواست تا برای تحقق این هدف به ایران سفر کند.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از درخواست شیخ الازهر مصر برای برقراری گفت‌وگوی اسلامی - اسلامی استقبال کرد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری در گفتگو با شبکه تلویزیونی المیادین در واکنش به درخواست شیخ «احمد الطیب» برای برقراری گفتگوی اسلامی- اسلامی با هدف کنار گذاشتن فتنه انگیزی و اختلافات فرقه‌ای گفت: امنیت و آرامش چیزی است که باید در جهان اسلام حاکم باشد و این دو هدف، حاصل گفتگوی اسلامی-اسلامی است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه از شیخ الازهر خواست تا با هدف بنیان گذاشتن پایه‌های اولیه گفتگوی اسلامی-اسلامی به ایران سفر کند و افزود: ما نیز آمادگی داریم تا از طریق هیئتی از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به قاهره برویم تا با شیخ الازهر دیدار و موضوع گفتگوی اسلامی - اسلامی را بررسی کنیم.

دکترشهریاری تصریح کرد: دعوت از شیخ الازهر مسائل مهمی را به معادلات اضافه می‌کند زیرا از این طریق در برابر طرح‌ها و پروژه‌های دشمن که به دنبال فتنه افکنی بین مسلمانان است، مقاومت می‌کنیم. ایران از هر دعوتی برای ایجاد وحدت در جهان اسلام و تقویت آن، حتی اگر هر سال تکرار شود، حمایت می‌کند.

ارسال نظر