تا امت اسلامی متحد نشود، مقاومت و نجات مسجد الاقصی به نتیجه نمی رسد
۱۴۰۲/۰۱/۳۰ ۱۱:۱۳ 34
رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان:

تا امت اسلامی متحد نشود، مقاومت و نجات مسجد الاقصی به نتیجه نمی رسد

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان تأکید کرد: فلسطین از مهمترین مسائل امت و نجات آن از فرائض امت اسلامی است؛ با فلسطینی ها همصدا و با مقاومت همسو باشیم.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مولوی حبیب الله حسام رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان در وبینار «مسجدالاقصی را دریابید» که به همت مجمع تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت:مسأله اصلی و بنیادی امروز در دنیای اسلام، نجات مسجد الاقصی و فلسطین از دست رژیم اشغالگر است و نجات فلسطین از بحر تا نهر از مسئولیتهای امت اسلامی در گوشه گوشه دنیاست.

وی ادامه داد:ما مسلمانان باید برای نجات فلسطین به چند مسأله بنیادین دست پیدا کنیم؛ مسجد الاقصی قبله ایمانی مسلمانان، از شعائر اسلام و معراج‌گاه نبی اکرم(ص) و خواستگاه و قبله انبیاست و برای آزادی این مسجد که تحت اشغال صهیونیستها قرار دارد، راهی جز مقاومت و جهاد نداریم و تا امت اسلامی متحد و یکصدا نشود، مقاومت به پیروزی نمی رسد. 

مولوی حبیب الله حسام تأکید کرد: امت اسلامی زمانی به سرفرازی می رسد و می تواند کودکان و زندانیان فلسطینی، مسجد الاقصی و تمام سرزمین فلسطین را از اشغال رژیم صهیونیستی نجات دهد که متحد و متفق و یکپارچه باشد؛ اتفاق و اتحاد امت اسلام، هم از ضرورت های دینی و ایمانی و هم از نیازهای عقلانی ماست.

وی خاطرنشان کرد: امت اسلامی مؤمن به یک کلمه است،ما به سمت یک قبله نماز می خوانیم، پیرو یک پیامر و یک کتاب و یک خدای واحد هستیم؛ بنابراین باید براساس این محورها با هم متحد شویم و دست ملت فلسطین را بگیریم و سرزمین مقدس آنها را از شر صهیونیستهای پلید نجات دهیم.

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان تأکید کرد: بر ما امت اسلامی، خصوصا علما و اهل منبر، اهل قلم و اصحاب رسانه، صاحبان قدرت و ثروت و ...واجب است که همه برای نجات مسجد الاقصی دست به دست هم دهیم، چرا که این مسجد جزئی از ایمان و عقیده ماست.

وی گفت: نزدیک هشتاد سال است که صهیونیستها خون مردم فلسطین را خورده اند،  سرزمینشان را گرفته اند، آزادی شان را از بین برده و  اموالشان را به تاراج برده اند، اطفالشان را می کشند؛ بنابراین قلبهای با ایمان و درک در سراسر دنیا باید یکصدا در کنار مردم فلسطین بایستند و مردم فلسطین را با مقاومت و جهاد اکبر و مال و ثروت خود و حاکمیتهای دلسوز امت اسلامی نجات دهند.

وی در پایان تأکید کرد: فلسطین از مهمترین مسائل امت اسلامی و نجات آن از فرائض امت اسلامی است، با فلسطینی ها همصدا و با مقاومت همسو باشیم.

ارسال نظر