وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
تأکید بر نقش علما برای جلوگیری از افراطی گری؛ در دیدار دبیرکل مجمع تقریب و مفتی اعظم بخش آسیایی روسیه
۱۴۰۲/۰۲/۳۰ ۱۵:۰۲ 410

تأکید بر نقش علما برای جلوگیری از افراطی گری؛ در دیدار دبیرکل مجمع تقریب و مفتی اعظم بخش آسیایی روسیه

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در سفر به تاتارستان در آکادمی علوم اسلامی این کشور مورد استقبال مفتی اعظم بخش آسیایی روسیه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سومین روز سفر خود به جمهوری تاتارستان، با طلعت تاج الدین مفتی اعظم بخش آسیایی روسیه، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دو طرف بر ضرورت همکاری برای ایجاد صلح پایدار و عادلانه تأکید و نقش علمای دین برای همزیستی مسالمت آمیز و جلوگیری از افراطی گری را مهم ارزیابی کردند.

دکتر شهریاری در این دیدار با نفی یکجانبه گرایی آمریکایی و تقبیح ارزش‌های لیبرالی غربی که کانون خانواده را با تهدید مواجه ساخته، حفظ ارزش‌های اسلامی و جلوگیری از افراطی گری مذهبی را تنها راه نجات انسان‌ها دانست.

 گفتنی است، دکتر حمیدشهریاری دبیرکل مجمع تقریب برای شرکت در چهاردهمین دوره اجلاس بین‌المللی اقتصادی روسیه – جهان اسلام که در شهر کازان پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه در حال برگزاری است به این کشور سفر کرده است.

اجلاس بین المللی اقتصادی "روسیه - جهان اسلام، به عنوان بستر اصلی تعامل اقتصادی بین فدراسیون روسیه و کشورهای جهان اسلام به حساب می آید که در سالهای گذشته تحت عنوان کازان سامیت برگزار می شد و از سال جاری میلادی با توجه به ارتقای جایگاه آن تا سطح فدرال به کازان فروم مانند فروم های شهرهای سنت پترزبورگ و ولادیواستوک تغییر نام داده است.

ارسال نظر