بزودی نماز جماعت وحدت آفرین در قبله اول مسلمانان یعنی فلسطین اقامه می‌شود
۱۴۰۱/۰۲/۱۸ ۰۸:۱۷ 965
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در گفتگو با تقریب:

بزودی نماز جماعت وحدت آفرین در قبله اول مسلمانان یعنی فلسطین اقامه می‌شود

ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه در طول تاریخ و از صدر اسلام بیت‌المقدس و سرزمین فلسطین همواره مورد توجه بوده است اظهار داشت: پیامبر(ص) و اصحاب ایشان نیز به فکر این سرزمین بودند و پس از آن نیز همیشه مورد توجه مسلمانان در سراسر جهان بوده است.

وی افزود: بیت‌المقدس قبله اول مسلمانان بوده و به همین سبب فارغ از تمامی مرزبندی‌های مذهبی، قومی و قبیله ای، مربوط به همه مسلمانان است.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: در سالیان پس از وفات پیامبر(ص) و پس از اینکه فتوحات اسلامی آغاز شد، در زمان خلیفه دوم مسلمانان نخستین حرکتی که انجام شد این بود که قبله اول مسلمانان یا همان بیت المقدس از دست مسیحی ها خارج و آن را به آغوش اسلام و جغرافیای اسلام اضافه کنند.

وی افزود: بر همین اساس، مدت بسیاری سرزمین فلسطین جزو جغرافیای اسلامی بود اما متاسفانه پس از آن به علت غفلت مسلمانان و جنگ صلیبی‌ها بسیاری از مسلمانان یعنی 70 هزار نفر کشته شده و بار دیگر بیت المقدس از دست مسلمانان خارج شد اما این سبب نشد که مسلمانان از جریان فلسطین غافل باشند.

ماموستا کلشی‌نژاد بیان کرد: حتی سلطان صلاح الدین ایوبی با رهبری خود و اتحاد و انسجام همه مسلمانان و اقوام و مذاهب، اتحادی به وجود آورد و دوباره بیت المقدس از چنگال صلیبی‌ها درآمد و به آغوش اسلام بازگشت.

وی اظهار داشت: از بیش از 70 سال گذشته فلسطین و مبارزان فلسطینی مقابل جنایات ددمنشانه اسرائیل قد علم کرده و کوتاه نیامده‌اند و تلاش می‌کنند که بیت المقدس و جغرافیای فلسطین را چنگال اسرائیل درآوردند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: خوشبختانه جبهه مقاومت و مقاومت اسلامی توانسته یک روح تازه‌ای به جریان مبارزات فلسطینی داده و آن را احیا کند و با اقتدار در مقابل وحشی گری اسرائیل مقابله می‌کند و این نشان می دهد که تمامی مسلمانان در تمام جهان با یک اتحاد و وحدت‌نگری به جریان فلسطین که قبله اول مسلمانان است نگاه می کنند و تا آخرین قطره خون برای نجات سرزمین فلسطین گام برمی دارند.

وی تاکید کرد: بی تردید طولی نخواهد کشید که شاهد اهتزاز پرچم «لا اله الا الله محمد رسول الله» در بیت المقدس بوده و نماز جماعت وحدت آفرین در قبله اول مسلمانان اقامه می‌شود.

ارسال نظر