امام علی(ع) مرد عدالت و وحدت بین کلیه مسلمانان بود
۱۴۰۱/۰۵/۰۴ ۰۹:۵۵ 469
شیخ زهیر جعید:

امام علی(ع) مرد عدالت و وحدت بین کلیه مسلمانان بود

هماهنگ کننده جبهه عمل اسلامی لبنان اظهار داشت: امام علی(ع) مرد عدالت، وحدت و همبستگی بین کلیه مسلمانان بود و رحمت او شامل همه مسلمانان  و حتی غیر مسلمانان می شد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، شیخ زهیر جعید هماهنگ کننده جبهه عمل اسلامی لبنان در وبینار بین المللی مسئله غدیر از منظر مذاهب اسلامی که عصر امروز به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با حضور علمای شیعه و سنی برگزار شد، با اشاره به ویژگی های شخصیتی امام علی(ع) و عید غدیر گفت: با توجه به مشکلات و چالش هایی که امت اسلام با آن مواجه است، از جمله تلاش آمریکا برای عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و مجبور کردن برخی سازمان های عربی برای ایستادگی در مقابل جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت، امروز بیش از هر زمانی نیاز به تمرکز بر سیره امام علی(ع) به عنوان یک شخصیت وحد‌ت‌گرا در تمام زمینه های فکری و عقیده ای و معنوی داریم.

وی ادامه داد: امام علی(ع) مرد عدالت و وحدت و همبستگی بین کلیه مسلمانان بود و رحمت او شامل همه مسلمانان  و حتی غیر مسلمانان می شد، به همین دلیل پیامبر(ص) در روز عید غدیر می فرمایند؛ هرکس را من مولای اویم از این پس علی(ع) مولای اوست و ...

شیخ زهیر جعید گفت: امام علی(ع) پیوسته برای منافع اسلام و وحدت مسلمانان و جلوگیری از تفرقه بین آنان در تلاش بود؛ بهترین پشتیبان ابوبکر بود و در جنگ ابوبکر با منافقینی که از دین خارج شده و زکات را ترک کرده بودند، ایستاد؛ یاور عمر در کلیه امور بود، به طوری که عمر می گوید اگر علی نبود عمر هلاک می‌شد و نیز هنگامی که خانه عثمان مورد محاصره گردنکشان قرار گرفت، در کنار او ایستاد و امام حسن(ع)و امام حسین(ع) را فرستاد تا در مقابل خانه عثمان بایستند؛  دفاع از عثمان، به خاطر حمایت از خود عثمان نبود بلکه به خاطر خدا و اسلامی بود که امام علی(ع) می خواست آن را برای کل مسلمانان حفظ کند.

وی با تأکید بر اینکه امام علی(ع) به ما درس وحدت اسلامی می دهد، گفت: امروز می بینیم جمهوری اسلامی ایران با تأسی به امام علی(ع) و کرامات او، دست دوستی به سوی کلیه مسلمانان جهان، مقاومت در لبنان، فلسطین و ... دراز کرده است تا تمامی  مذاهب اسلامی را از طایفه گری به دور نگه دارد و امیدوارم با وحدت مسلمانان به زودی شاهد آزادی قدس شریف و اقامه نماز مسلمانان در آن باشیم.

ارسال نظر