اعلام همبستگی دبیرکل مجمع تقریب با شیخ الازهر
۱۴۰۱/۰۸/۱۶ ۰۸:۰۸ 1137

اعلام همبستگی دبیرکل مجمع تقریب با شیخ الازهر

 دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی اظهارات اخیر شیخ الازهر و تأکید ایشان بر ضرورت گفتگوهای اسلامی-اسلامی پیامی  صادر کرد.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن پیام دکتر شهریاری به شرح زیر است:

جناب دکتر شیخ احمد الطیب
شیخ محترم الازهر 

بار دیگر صدای الازهر شریف از سوی شما سرور گرامی به گفتگوی اسلامی-اسلامی فراخواند و علمای شیعه و سنی را به گفتگو و از میان برداشتن عوامل تشنج اوضاع که از دورانهای تقرقه و فروپاشی و شکست در برابر هجوم به جهان اسلام به جای مانده، فرا خواند.
اعلام آمادگی شما برای میزبانی این گفتگو با حضور علما و بزرگان الازهر نشان دهنده جدیت شما در این موضوع  است و نشان از آن دارد  که قصد دارید  باصداقت و خلوص نیت و تقرب به خداوند به این اهداف برسید.
ما در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همواره حمایت خود را از نداهای تمدنی و پیشگامانه برای تألیف قلوب و فرا رفتن از عوامل تفرقه ملل و طایفه گری و اولویت دادن منافع امت بر منافع شخصی اعلام کرده ایم و امروز هم برای همبستگی با ندای شما و در اختیار قرار دادن کلیه امکانات خود در راستای موفقیت این طرح اعلام آمادگی می کنیم.
 خداوند گامهای شما را استوار و شما را حفظ گرداند، کلمه شما را بلند و پرچم الازهر شریف را مستدام دارد تا به اذن الهی در زیر سایه آن، عزت، کرامت و امنیت امت اسلام و غلبه بر صداهای کینه و تفرقه و تکفیر در سراسر قلمرو جهان اسلام محقق شود.

برادر شما 
دکتر حمید شهریاری
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

ارسال نظر