از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران وحدت مورد نیاز امروز برای تمامی جوامع اسلامی است
۱۴۰۱/۰۸/۲۱ ۰۸:۲۸ 775
دکتر شهریاری در دیدار رئیس اداره اوقاف حلب:

از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران وحدت مورد نیاز امروز برای تمامی جوامع اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری، وحدت از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران را امری استراتژیک دانست و بیان داشت: نگاه ما به وحدت تاکتیکی نیست، بلکه ما وحدت را اصل می دانیم. از دیدگاه ایران اسلامی وحدت مورد نیاز امروز برای تمامی جوامع اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در سفر به کشور سوریه با رئیس اداره اوقاف حلب دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر شهریاری در این دیدار ضمن تأکید بر حفظ ارتباط عمیق میان دو ملت ایران و سوریه، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و سوریه در نبرد با تکفیری ها وحدت میان مذاهب اسلامی را به صورت عملی نشان دادند.

وی ادامه داد: داعش مولود استکبار است و دو کشور ایران و سوریه در جبهه واحد علیه این گروه تکفیری که در حقیقت باطن استکبار هستند، ایستادگی و مقاومت کردند. تکفیری ها و تروریست ها با الهام گرفتن از آموزه های وهابیت دست به جنگ، خشونت، کشتار و افراط می زنند. در حالی که هیچکدام از اعمالشان براساس سنت نبوی نیست.

وی افزود: براساس آموزه های اسلامی هر فردی شهادتین را بر زبان جاری کند، و به سمت کعبه نماز بخواند مسلمان است و خون مسلمان محترم است. کسی حق ندارد دیگری را تکفیر کند  و قتل مسلمانان را مجاز بداند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با ابراز تأسف از این که دست برخی از علمای تأثیرگذار جهان اسلام در دستان استکبار جهانی است، گفت: این علما هم در میان اهل تسنن و هم در میان شیعیان هستند.

وی تأکید کرد: متأسفانه برخی به دروغ ادعا می کنند که جمهوری اسلامی ایران با طرح موضوع وحدت به دنبال ایرانی سازی همسایگان یا شیعی سازی کشورهای سنی مذهب است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این که جهان اسلام باید در جبهه واحد باشند، یادآور شد: دشمنان تنها به دنبال منافع خود بوده و نمی خواهد در عالم اسلام استقرار و ثبات باشد.

وی افزود: استکبار، ضد اسلام است و این امری جدید و موقت نیست، بلکه در طول تاریخ قرون گذشته وجود داشته و همچنان نیز ادامه دارد.

ارسال نظر