وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
۱۴۰۲/۰۴/۰۷ 429
حجت الاسلام پورذهبی در گفتگو با تقریب:

موسم حج، فصل وحدت و تبلور همگرایی و هم افزایی امت اسلامی است

عضو شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: مراسم حج ، در فراگیری و همگرایی امت اسلام نقش کلیدی را ایفا می نماید؛ کمتر مراسم عبادی است که در دنیا رخ دهد و جمعیتی عظیم در یک مکانی گردهم آیند و مراسمی خاصی را انجام دهند، البته مراسمات دیگری است ولی معنویت حج را ندارد.

۱۴۰۲/۰۴/۰۷ 418
عضو مجلس خبرگان در گفتگو با تقریب:

تمام اعمال حج درس و نقشه راهی برای امت اسلام است

عضو مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: تمام اعمال حج درس و نقشه راهی برای امت اسلام است، مسلمانان باید این مسئله را بدانند که برای حیات اسلام و تقویت آن از آبرو و جان و مال خود باید گذشت تا به وحدت و تقریب نزدیک شد.

۱۴۰۲/۰۴/۰۶ 595
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت کنگره عظیم حج تصریح کردند:

حج، آئین زندگی بخش جهانی بر پایه معنویت و اخلاق

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت کنگره عظیم حج، آئین حج را یک فراخوان جهانی برای تعالی انسانها و زمینه‌ساز اعتلاء معنوی و اخلاقی بشریت خواندند و تاکید کردند: شرط لازم اثرگذاری جهانی حج، درک و شناخت صحیح امت اسلامی از خطاب زندگی‌بخش این فریضه پر رمز و راز برمبنای دو رکن «وحدت» و «معنویت» است.

۱۴۰۲/۰۴/۰۶ 329
ماموستا رستمی در گفتگو با تقریب:

پیام مهم حج، وحدت و انسجام امت اسلامی است/ تفرقه؛ عامل عقب افتادگی مسلمین

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: خدای متعال با پررنگ کردن و قراردادن پنج رکن مهم " قرآن کریم ، محبت به رسول الله ، قبله و کعبه ، محبت به آل پیامبر رسول خدا و اخلاق مداری" برای اتحاد امت اسلامی ، همگان را در کنگره حج از اقصی نقاط عالم در یک مکانی خاص جمع می کند، همه این مسائل از دستاوردهای حج می باشد که می تواند سرلوحه و الگوی...

۱۴۰۲/۰۴/۰۵ 377
آخوند ایری در گفت و گو با تقریب:

نوای وحدت و همدلی مسلمانان در ایام حج بلند می شود

امام جمعه اهل سنت شهر سیجوال بندر ترکمن، گفت: فریاد و نوای وحدت و انسجام اسلامی در ایام حج بیش از هر زمان دیگری از سوی مسلمانان بلند می شود.

۱۴۰۲/۰۴/۰۵ 365
حجت الاسلام شاهرودی در گفتگو با تقریب:

از برکات ماه ذی الحجه نزدیکی افکار و دلهای امت اسلامی است

عضو مجلس خبرگان رهبری، یبان کرد: داشتن یک مسیر واحد و مجموعه ای یکدست، از مسائل مهم جهان اسلام است؛ آنکه همه امت اسلامی به یک مسئله واحد فکر می کنند بسیار مسئله مهمی است.

۱۴۰۲/۰۴/۰۳ 364
مولوی سلامی در گفتگو با تقریب:

هدف مناسک حج ایجاد و تقویت وحدت امت اسلامی است

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: به طور کلی هدف از انجام اعمال در ایام حج، روز عرفه و عید قربان، ایجاد و تقویت وحدت امت اسلامی و روحیه استکبار ستیزی است.

۱۴۰۲/۰۳/۳۱ 971
مولوی مدنی در گفتگو با تقریب:

یکرنگی، یکصدایی و همدلی از خصوصیات بارز وحدت آفرینی در ایام حج است

رییس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: یک رنگی و متحد بودن مسلمانان در صحرای عرفات ، امت واحده را به تصویر می کشد.