وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

اهم اخبار تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
دبیرکل مجمع جهانی تقریب درگذشت معاون دبیرکل شورای همبستگی ملی پاکستان را تسلیت گفت
۱۴۰۱/۱۲/۰۶ ۱۵:۲۹ 442

دبیرکل مجمع جهانی تقریب درگذشت معاون دبیرکل شورای همبستگی ملی پاکستان را تسلیت گفت

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار پیامی در گذشت دکتر سید ثاقب اکبر معاون دبیرکل شورای همبستگی ملی پاکستان و رئیس مؤسسه پژوهشی البصیره را تسلیت گفت. 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن پیام به شرح زیر است: 
إِنّاللّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ 
إذا مات العالم ثلم في الإسلام ثلمة لا يسدها شئ إلى يوم القيامة 
با کمال تأسف و تأثر خبر درگذشت دکتر سید ثاقب اکبر معاون دبیرکل شورای همبستگی ملی پاکستان و رئیس مؤسسه پژوهشی البصیره را دریافت نمودم. 
ایشان یکی از شخصیت‌های اثرگذار و مشهور در بین صاحبان علم و ادب در پاکستان بود که در زمینه‌ی وحدت اسلامی وتقریب مذاهب، علوم دینی وشعرو ادبیات، پژوهش‌های علمی و تحقیقی چشمگیری داشت و آثار ارزشمند فراوانی از خود به‌ یادگار گذاشت. 
مرحوم سید ثاقب اکبر، با تلاشی خستگی‌ناپذیردر پی آن بود تا مردم پاکستان را با افکار و اندیشه‌های شخصیت‌های بزرگ و تاثیرگذار عصر حاضراز جمله علامه اقبال لاهوری، حضرت امام خمینی(ره) و شهید مرتضی مطهری به درستی آشنا کند. 
اینجانب ضمن تسلیت این ضایعه جبران‌ناپذیر به علما، نخبگان، اندیشمندان، مردم بزرگ جمهوری اسلامی پاکستان و به‌ویژه شاگردان و علاقمندان آن چهره خستگی‌ناپذیر و خاندان مکرم ایشان، از خداوند سبحان برای روح بلندآن فقید سعیدعلو درجات و هم‌نشینی با  پیامبر‌اکرم(ص) و اهل‌بیت طاهرینشان و برای خانواده محترم آن مرحوم صبر و عافیت مسألت می‌نمایم.

ارسال نظر