مذاهب اسلامی باید بر محور قرآن کریم واهل بیت(ع) باشند/جهان اسلام به افراط و تفریط مبتلا است
۱۴۰۰/۰۸/۲۳ ۱۴:۴۱ 416
عضو جامعه مدرسین در گفتگو با تقریب:

مذاهب اسلامی باید بر محور قرآن کریم واهل بیت(ع) باشند/جهان اسلام به افراط و تفریط مبتلا است

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد غروی عضو جامعه مدرسین و استاد برجسته حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با بیان این که یکی از اموری که امروز باید همه مسلمانان به آن توجه کنند و بر آن تاکید داشته باشند ، وحدت میان امت اسلام است، اظهار داشت: امروزه مسلمانان یک امت واحده ای را تشکیل داده اند، جمعیتی حدود دو میلیارد در جهان هستی همراه با بالاترین منابع و مخازن مادی در اختیار آنان قرار گرفته است که  از سویی می توان گفت آینده این جهان باید توسط مسلمانان رقم بخورد ولی منافع مادی دشمنان اسلام ایجاب می کند که این امت واحد را به جدایی کشانده و فاصله میان آنان ایجاد نمایند.

وی ادامه داد: در نتیجه با ایجاد اختلافات، نقشه های خود را پیش برده و امت اسلامی را به استضعاف کشانده و از منابع مادی آنان استفاده می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین غروی در ادامه بیان داشت: مذاهب اسلامی باید بر محور اسلام ، قرآن کریم و پیامبراسلام واهل بیت(ع) باشند و با توجه به محور های وحدت آفرین که مورد اتفاق طرفین می باشد، مسیر را ترسیم نمایند و با اتحاد و وحدت ، اختلافات را از بین برده و زندگی مسالمت آمیزی را داشته باشند و تحت لوای اسلام حرکت نمایند.

وی اظهار داشت: طبیعتا وجه اشترکات میان مذاهب اسلامی قابل ملاحظه بوده و براین اساس باید امور مسلمین تنظیم و مدیریت شود؛ باید این نقاط مهم و اساسی را پاس داشته و از سوء استفاده دشمنان اسلام جلوگیری نمود.

غروی تصریح کرد: متاسفانه جهان اسلام به افراط و تفریط هایی مبتلا شده است؛ از آنجا که با جریانات افراطی وتندرو به مانند داعش و امثالهم روبرو هستیم و آنان مدعی بر تبعیت از اسلام هستند، متاسفانه بر اساس کج فهمی که در تاریخ بوجود آمده است این طرز فکر شکل گرفته است، هشدار و ارشاد های لازم داده و اصلاح شود و باید از ترویج آن جلوگیری نمود.

ارسال نظر