پیام دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پی اعدام 81 نفر در عربستان
۱۴۰۰/۱۲/۲۳ ۰۸:۱۲ 714

پیام دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پی اعدام 81 نفر در عربستان

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار پیامی اعدام 81 نفر از شخصیت های فرهنگی و سیاسی در عربستان را محکوم کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم 
خبر ناگوار قتل دهها تن از شخصیت های فرهنگی و سیاسی در کشور سعودی با اتهامات واهی را با اندوه و تألم  فراوان دریافت کردیم. 
متاسفانه منطق سرسپردگان بریده ازمردم و متکی به سرنیزه و قدرت های خارجی  از درک درست واقعیات و افکار عمومی داخلی و خارجی عاجز است. این اقدامات غیر انسانی نه تنها نمی تواند  مطالبات مردم را به فراموشی سپارد بلکه تشدید نارضایتی ها را به همراه خواهد داشت. 
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با محکومیت این اقدام شنیع، کشتار و اعدام مردم و شخصیت های فرهنگی و علمی و جوانان مسلمان بدون رسیدگی عادلانه، را نشانه نقض حقوق انسانی مسلم می داند که باعث تشدید شکاف های اجتماعی و مذهبی در آن کشور خواهد بود.  
لازم می دانیم از مجامع بین المللی و حقوق بشری درخواست نماییم که به مسئولیت خویش در برابر این جنایت عمل کنند. افکار عمومی جهان در انتظار مواجهه اصولی با معیارهای مشترک و به دور از گرایش های سیاسی و نژادی آزادگان جهان است و هر گونه برخورد کشورهای غربی و استکباری با معیارهای دوگانه را نسبت به رفتارهای خشونت بار مشابه محکوم می کند. بی شک این معیارهای دوگانه روزی گریبان مستکبران را در شرائطی خواهد گرفت که راه گریزی برای آنان برجای نخواهد گذاشت 
ما این واقعه مؤلمه و شهادت فرزندان مسلمان را به خانواده های داغدار و به امت واحده اسلامی و علمای جهان اسلام تسلیت می گوییم و از خداوند سبحان برای ایشان اجر و صبر مسئلت داریم.

ارسال نظر