هر اقدام تفرقه انگیز حرکت در مسیر دشمنان اسلام و خلاف سیره بزرگان اسلام است
۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ۱۳:۲۹ 192
عضو مجلس خبرگان در گفتگو با تقریب:

هر اقدام تفرقه انگیز حرکت در مسیر دشمنان اسلام و خلاف سیره بزرگان اسلام است

آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویر احمد و عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، پیرامون اقدامات تفرقه انگیز دشمنان اسلام و لزوم تحکیم وحدت امت اسلامی، بیان نمود: در جهانی زندگی می کنیم که اتحاد ، الفت و مقاومت در گرو داشتن بصیرت و سیاستی است که ریشه در بصریت دینی داشته باشد.

وی افزود: اتفاقات مختلف و به بهانه های گوناگونی در طی زمان شکل می گیرد که نیاز به زمان شناسی و بصیرت است؛ در زمانی که جوامع اسلامی نیازمند یک آرامش و وحدت در مقابل کفر جهانی است، اقدامات تفرقه برانگیز شروع به فعالیت می کنند.

وی عنوان کرد: این مجموعه های اختلاف انگیز در بین امت اسلامی راه اندازی شده اند و از همه جوانب مادی و معنوی حمایت می شوند، آنان وظیفه دارند امت اسلامی را به جان یکدیگر بیاندازند، زمانی با نام سنی گری و زمانی با نام شیعه گری حوزه فکری دینی امت اسلامی را هدف قرار می دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ارتباط با اقدامات تفرقه انگیز ایادی استکبار جهانی، اظهار داشت: سلسله برنامه های استکبار که هر بار لباس و پوشش جدید ظهور پیدا می کند در جهت توطئه ای جدید و تفرقه افکنی از سوی غرب و استکبار جهانی برنامه ریزی می شود، بدون شک باید یک بصیرت تمام عیار دینی و سیاسی در مقابل آن داشته باشیم.

وی در پایان تاکید کرد: هیچ عالمی به دنبال تغییر مذهب در بین مسلمانان نیست که بگوید شیعه سنی شود و بالعکس؛ در واقع باید باب نقد وسخن باز باشد و قلب ها نسبت به اهل بیت علیهم السلام محب و نسبت به دشمنان آنان مغرض باشد، در واقع هر نوع اقدامی که به وحدت آسیب رساند ناشی از حب و بغض الهی نیست و ناشی از حب و بغض های استعماری و استکباری می باشد.