مراسم قیام امام حسین علیه السلام از نگاه اهل سنت
۱۴۰۱/۰۵/۱۵ ۱۵:۰۸ 33

مراسم قیام امام حسین علیه السلام از نگاه اهل سنت

 مراسم قیام امام حسین(علیه السلام) از دیدگاه اهل‌سنت با حضور امام جمعه گنبدکاووس، علمای اهل‌سنت و مسئولین در روز پنجشنبه سیزدهم مرداد در روستای سارلی مختوم گنبدکاووس برگزار شد.
امام جمعه قره تپه ماخر در این مراسم گفت: براساس احادیث نقل شده از رسول اکرم(ص) فضایل امام حسین(ع) بسیار زیاد است و امام حسن و امام حسین به عنوان سبط النبی مورد محبت مسلمین هستند.

آخوند کسلخه با بیان‌اینکه امام حسین(ع) در مقابل ظلم و فساد حاکمان آن زمان قیام کرد و این فضائلی است که همگان باید از آن الگو بگیرند، افزود: مسلمانان باید فرزندان خود را از کودکی با فضایل ائمه اطهار از جمله امام حسین(ع) آشنا کنند تا در بزرگسالی با الگوی‌گیری از این فضایل در مقابل ظلم و جور زمانه ایستادگی داشته باشند.

این روحانی اهل‌سنت گلستان نهضت امام حسین(ع) رمز وحدت جامعه اسلامی دانست و افزود: تبعیت از امام حسین(ع) در سایه وحدت و همدلی میسر است، لذا مسلمانان باید به مقدسات هم احترام بگذارند تا با حمایت رهبر معظم انقلاب در مقابل استکبار جهانی به پیروزی برسیم.

آخوند کسلخه با بیان‌اینکه دشمنان اسلام همیشه وحدت مسلمانان را هدف قرار دادند، افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی با وجود فشارهای تحریم، ملت ایران در دورترین نقاط از خدمات مختلف درمانی، آب، برق، تلفن، راه‌های آسفالته و مساجد برخوردار شدند.

مسئول بسیج طلاب شرق گلستان هم در این نشست بیان کرد: اگر بتوانیم به درستی اهداف قیام امام حسین(ع) را به دنیا ارائه دهیم همه کسانی که روحیه انسانی، الهی و آزادی خواهی دارند، شیفته این مکتب شده و راه امام حسین(ع) را ادامه می‌دهند.

پورصیادی با بیان اینکه در زمان امام حسین(ع) دین وارونه شده بود و حاکم ظلم و جور به دنبال به‌دست گرفتن قدرت بودند، تصریح کرد: امام حسین(ع) برای جلوگیری از ظلم و احیای سنت فراموش شدن امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و در این راه به شهادت رسید.

منبع: خبرگزاری ایکنا گلستان